aA
Jay Foremanas, JAV žaislų gamybos kompanijos „Basic Fun“ vadovas, dar vasarą suvokė pakliuvęs į keblią situaciją.
Jūriniai konteineriai
Jūriniai konteineriai
© Shutterstock

Nenumaldomai artėjo šventinė metų pabaigos apsipirkinėjimo karštinė, o J. Foremanui sunkiai sekėsi užsisakyti konteinerių, skirtų kompanijos žaislams, tarp kurių yra žaislinės mašinėlės „Tonka“, meškučiai „Care Bears“ ir „Cutetitos“, gabenti. O kai pagaliau pavyko atrasti šiek tiek konteinerių, jų kainos buvo kosminės, rašo cnn.com.

Įprastais metais Floridoje esančiame Boka Ratono mieste įsikūrusi „Basic Fun“ yra pajėgi eksportuoti viską, ką klientai užsisako iš Kinijoje esančių jos gamyklų. „Viskas vyksta automatiškai. Kompanija gali tiesiog viską nustatyti ir pamiršti“, – aiškina J. Foremanas.

Bet šie metai yra kitokie. Metais, kai prekių gabenimo konteineriai, kurių išmatavimai yra šeši ir 12 metrų, tapo retenybe, o prekių pristatymas iš užsienio gamyklų į Jungtinių Valstijų uostus gerokai pabrango, tokie dalykai nebegalimi. 12 metrų konteinerio iš Šanchajaus į Los Andželą užsakymo kaina pirmąją rugpjūčio savaitę pasiekė 10 229 dolerius (apie 8 800 eurų). Pasak gabenimo jūrų transportu konsultacijų ir tyrimų kompanijos „Drewry“, tai buvo 238 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Tad J. Foremanui teko priimti sprendimą dėl to, į kokių žaislų siuntimą į parduotuves šventiniu laikotarpiu orientuosis „Basic Fun“. O tam, kad prekės atvyktų laiku, šį sprendimą kompanijos vadovui reikėjo priimti iki rugsėjo.

Jis rado paprastą sudėtingos problemos sprendimą: gabenti mažus ir minkštus suspaudžiamus žaislus (vadinamuosius skvišius).

Pasak pramonės prekybos grupės „Toy Association“, maždaug 85 proc. Jungtinėse Valstijose parduodamų žaislų yra pagaminti Kinijoje. Prekių gabenimo konteinerių trūkumas, ribota krovinių erdvė per vandenyną plaukiančiuose laivuose ir nuolatos augančios sąnaudos privertė žaislų gamintojus leistis į daugybę kompromisų dėl to, kokias prekes ekonominiu atžvilgiu prasmingiausia gabenti šį šventinį sezoną.

Vaikų JAV laukia kitokios Kalėdos: dėl jūrinių konteinerių trūkumo verslas imasi kardinalių sprendimų
© Shutterstock

Žaislų gamintojų, pardavėjų ir analitikų teigimu, egzistuoja vienas konteinerių suvaržymų problemos sprendimas: eksportuoti papildomus mažesnius žaislų vienetus ir mažiau didesnio dydžio žaislų.

„Kompanijos turi pagalvoti apie tai, kaip jos gali geriausiai išnaudoti kiekvieną konteinerio erdvės plotą“, – pažymi konsultacijų kompanijos „AlixPartners“ vartotojų prekių praktikos vadovas Davidas Garfieldas. Jis atkreipia dėmesį, kad žaislų gamintojai pakeitė pakuotes, siekdami optimizuoti erdvę ir tokiu būdu pristatyti daugiau prekių. Kai kuriais atvejais tai reiškė, kad ankstesnis pakuotės dydis sumažėjo. Kitais atvejais buvo apriboti papildomų priedų kiekį, jog pakuotės būtų lengvesnės.

„Basic Fun“ į vieną konteinerį gali sutalpinti „Mash'ems“ – minkštų suspaudžiamų vandens pripildomų žaislų, kuriuos galima kolekcionuoti, vaizduojančių tokius personažus kaip Žmogus-voras, „Disney“ princesės ar Haris Poteris – kurių vertė yra 150 000 dolerių (apie 129 000 eurų). Į tą patį konteinerį gali tilpti 100 000 dolerių (maždaug 86 000 eurų) vertės „Cutetitos“ – mažyčių minkštų iškimštų gyvūnėlių, suvyniotų į tortiliją primenančią antklodę.

„Tai paprastas pavyzdys, kiek ir kokios vertės prekių sutalpinama į konteinerį, kai tų konteinerių stinga“, – dėsto J. Foremanas, pridurdamas, kad mažesnių žaislų atveju „pakuotės yra golfo kamuoliuko dydžio“.

Kita vertus, „Basic Fun“ į vieną konteinerį gali sutalpinti tik 40 000 dolerių (maždaug 34 000 eurų) vertės žaislinių mašinėlių „Tonka“ arba 80 000 dolerių (maždaug 68 700 eurų) vertės „Care Bears“ meškučių. Tad „Basic Fun“ nutarė apriboti gabenamų žaislinių mašinėlių „Tonka“ ir „Care Bear“ meškučių kiekį, o ne didinti kainas, kad tokiu būdu kompensuotų išaugusias išlaidas.

„Aš verčiau parduosiu mažiau žaislinių mašinėlių, bet man nereikės eksponentiškai kelti kainos, nes mašinėles pardavinėsiu ir kitais metais“, – teigia J. Foremanas.

Pirmenybė – stresą malšinantiems suspaudžiamiems žaislams ir mažiems gyvūnėliams

Panašius sprendimus priima ir kiti žaislų gamintojai.

Žaislais, namų dekoro priemonėmis ir patalais prekiaujanti kompanija „Yogibo“ nutarė pirmenybę teikti tokių mažų prekių kaip „Squeezibo“ – suspaudžiamų stresą malšinančių žaislų – ir „Mates“ – nedidelių minkštų žaislų gabenimui, užuot gabenusi antklodes ir pagalves, nes „šie žaislai užima gerokai mažiau vietos ir suteikia daugiau vertės už tą pačią užimamą vietą“, – aiškina kompanijos vadovas Eyalas Levy.

Į 12 metrų konteinerį „Yogibo“ gali sutalpinti 200 000 vienetų „Squeezibo“ – kurių pardavimo vertė yra 1,6 mln. dolerių (1,37 mln. eurų) – ir 15 000 vienetų „Mates“, kurių vertė siekia 400 000 dolerių (343 00 eurų). O štai antklodžių į tokį konteinerį telpa vos 2 500 – jų pardavimo vertė tėra 200 000 dolerių (maždaug 171 000 eurų).

Našua mieste Naujajame Hampšyre įsikūrusi kompanija, prekes pardavinėjanti savo mažmeninėse parduotuvėse, „Amazon“ platformoje ir specializuotose parduotuvėse, po to, kai patyrė nesėkmių mėgindama apsirūpinti konteineriais, rugsėjo viduryje priėmė sprendimą susitelkti į šių mažesnių prekių siuntimą.

„Kai tik suvokėme, kad konteineriai nuolatos vėluoja, nutarėme imtis prioritetų nusistatymo proceso. Mes jau nebeturėjome laiko“, – prisiminė E. Levy.

Vaikų JAV laukia kitokios Kalėdos: dėl jūrinių konteinerių trūkumo verslas imasi kardinalių sprendimų
© Shutterstock

Šiemet žaislus gaminanti kompanija „WowWee“ tokiems pardavėjams kaip „Amazon“, „Walmart“ ir „Target“ pateikė daugiau „My Squishy Little Dumplings“ – kąsnio dydžio virtinukų formos žaislų, skleidžiančių įvairius garsus, kuriuos vaikai gali suspausti ir mėtyti. Kompanija taip pat išsiuntė daugiau žaislų „Got2Glow Fairy Finder“ – žaislinių stiklainių su virtualiomis fėjomis.

„Krovinių gabenimo paslaugos ir konteineriai brangiai kainuoja, todėl prioritetą teiksime greitai parduodamoms ir mažoms prekėms“, – pabrėžia Honkonge įsikūrusios kompanijos rinkodaros ir operacijų vadovas Andrew Yanofsky. Jo skaičiavimu, į 12 metrų konteinerį telpa 245 000 dolerių (apie 210 000 eurų) vertės „My Squishy Little Dumplings“ žaislų ir 535 000 dolerių (maždaug 459 000 eurų) vertės „Got2Glow Fairy Finder“ stiklainių.

Kompanija nutarė nebegabenti žaislų rinkinio – mažutės žaidimų aikštelės – „Pop2Play“. Pasak A. Yanofsky, į vieną konteinerį telpančių rinkinių vertė yra tik 61 000 dolerių (maždaug 52 000 eurų).

„Tai puikus žaislas ir jį gerai perka, tačiau bėda ta, kad į vieną konteinerį telpa tik keli tūkstančiai vienetų. Kai marža maža, o užimamas plotas didelis, tokius daiktus tenka atidėti į šalį“, – aiškina A. Yanofsky.

Gamintojų sprendimai pirmenybę teikti mažesniems žaislams pradeda apimti ir kitas šventines prekes, kurių galima įsigyti kai kuriose žaislų parduotuvėse.

Kompanijos „Learning Express Toys“ savininkas Rickas Derras teigia jau pavasarį ėmęs pastebėti, kad mažesnių ir lengvesnių prekių pasiūla buvo didesnė. Jis dairėsi alternatyvių tiekėjų, mėgindamas išspręsti tokių didesnių prekių kaip lėlių nameliai, žaidimų rinkiniai ar labirintai paklausą.

„Per šias šventes pereisime prie mažesnių daiktų, – neabejoja R. Derras. – Jeigu jų parduodama pakankamai, tokiu būdu galima kompensuoti tai, ką prarandame nepardavinėdami didesnių prekių.“ R. Derras tikisi, kad pavyks parduoti daugiau būtent mažų „Fidget“ žaisliukų, silikoninių stresą malšinančių „Pop It!“ žaislų, mažų meno ir rankdarbių rinkinių, dėlionių ir kortų žaidimų.

„Tokių prekių šiais metais netrūks“, – užtikrina R. Derras. O kokių dalykų per šias šventes jo parduotuvėje bus mažiau? Atsakymas aiškus – didesnių daiktų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.3333

Lietuviškų durpių karavanai skrodžia pasaulį: o kas tarpsta be jų likusiose žemėse (40)

Lietuvoje durpių gavybos verslas yra puikiai išvystytas. Nors nemaža mūsų durpynų dalis yra...

Konsultantai: būti geram taip pat reiškia didesnę grąžą

Investicijos į kompanijas, turinčias aukštesnį aplinkosaugos, socialinį ir valdymo (angl. ESG)...

Klaipėdietės nepabūgo atgaivinti legendinės uostamiesčio vietos: teko praleisti daug bemiegių naktų (16)

Turbūt daugelis senųjų klaipėdiečių net nepasakytų, kur šiame mieste yra baras „ Achtung...

Atliekų rūšiavimas įmonėse: verslas mato dvejopą naudą

Atliekų rūšiavimas yra aktualus ne tik gyventojams, bet ir verslui, kuris taip pat sugeneruoja...

Lietuvoje sukurtam produktui pavyko patekti į Ganą: panaudotas rinkimuose (3)

Lietuvoje įkurta viena iš seniausių biometrijos sprendimų bendrovių „ Neurotechnology “...

Top naujienos

D+ Tomas Janonis

Įspūdinga LRT pastatų rekonstrukcija kelia aistras: kiek visa tai kainuos ir kas tą kainą pasiryžęs mokėti (4)

LRT pastatų atnaujinimo architektūrinis konkursas, regis, nevyksta taip sklandžiai kaip buvo...

Specialus kodas statybininkui – tik pradžia: pokyčiai galimi ir kitų sektorių darbuotojams (82)

Siekiant mažinti nelegalų darbą nuo Naujųjų statybų sektoriuje dirbantys asmenys privalės...

„The Times“: NATO būgštauja, kad Rusija vos per 2 valandas gali atkirsti Baltijos šalis (14)

Šiaurės Atlanto aljansas baiminasi, kad Rusija , pasitelkdama migrantus, gali per dvi valandas...

Jau sausį vairuotojai privalės turėti naujas vaistinėles: už senų naudojimą – ir baudos, ir trūkumai techninėje apžiūroje (151)

Jau nuo sausio 1-osios vairuotojai, pirmosios pagalbos vaistinėles įsigiję prieš kelis metus,...

Lietuvių šventinės tradicijos: vis dar dėmesys daiktams ir pilnam stalui?

Pirmasis šių metų sniegas priminė kiekvienam iš mūsų, kad šventės jau visai ne už kalnų....

Vaidas Baumila iš LRT eterio dingo ne šiaip sau: pažeidė sutarties sąlygą (50)

Akyliausi žiūrovai veikiausiai pastebėjo pokyčius LRT laidoje „Svajoja vaikai“. Ilgą laiką...

Žiema parodys tikrą savo veidą – paspaus net 21 laipsnio šaltis (43)

Aukšto atmosferos slėgio sūkurys į Lietuvą atnešė žiemišką šaltį. Po šaltos antradienio...

Pasijuokė iš lietuvių pamėgto prekių ženklo fotosesijų: štai, kaip iš tiesų atrodo jų parduodami drabužiai

Drabužių parduotuvių tinklas „Zara“ garsėja tuo, kad stebina savo fotosesijomis – modeliai...

D+Žinių radijas

Kada sustos rekordiškai augti būsto kainos? (2)

Ar Lietuvos banko ribojimai antrai paskolai atvėsins įkaitusį kainų laužą? Ar nuosavas erdvus...

Specialistai įspėja dėl „ekologiškos“ buitinės chemijos: neapsigaukite (1)

Buitine chemija vadinama labai daug gaminių, pradedant įvairiais plovikliais, baigiant avalynės...