Šis sandoris užbaigia daugiau kaip du dešimtmečius trukusias Vakarų investicijas į „Yandex“, kuri daug metų buvo laikoma sparčiai augančios Rusijos technologijų pramonės numylėtine ir sėkmingų Vakarų investicijų Rusijoje pavyzdžiu. Tačiau po to, kai 2022 m. vasarį Maskva pasiuntė karius į Ukrainą, šios bendrovės, kaip tarptautinės įmonės, kotiruojamos užsienio vertybinių popierių biržoje, statusas tapo nepagrįstas.

Nyderlanduose įsikūrusi kontroliuojančioji bendrovė „Yandex N.V.“ pareiškė, kad „sudarė galutinį susitarimą... parduoti visą „Yandex“ grupės verslą Rusijoje ir tam tikrose tarptautinėse rinkose“. Kaip teigiama, šie padaliniai, kurie sudaro 95 proc. visų pajamų, turto ir darbuotojų, bus parduoti vietos investuotojų konsorciumui.

„Yandex“, kuri iš pradžių buvo žinoma kaip „rusiškasis „Google“, tapo sėkmingiausia Rusijos technologijų įmone ir svarbia žaidėja įvairiose srityse – nuo internetinės paieškos iki reklamos ir taksi bei maisto pristatymo paslaugų. Ši bendrovė, kuri yra kotiruojama JAV „Nasdaq“ biržoje, apie tam tikras „skyrybas“ svarstė daugiau kaip 18 mėnesių. Pranešama, kad tarp pirkėjų yra įmonės vyresniųjų vadovų grupė ir fondas, kurį valdo naftos bendrovė „Lukoil“.

Nyderlanduose įsikūrusi kontroliuojančioji bendrovė išsaugos nedidelę „Yandex“ verslo linijų, orientuotų į tarptautines rinkas, dalį. „Yandex“ pirmininkas Johnas Boyntonas sakė, kad šis sandoris, kuriam dar reikalingas galutinis akcininkų pritariamasis žodis, yra „geriausias įmanomas sprendimas mūsų akcininkams, komandoms ir naudotojams šiomis ypatingomis aplinkybėmis“.

Kremlius palankiai įvertino pasiūlytą sandorį. „Yandex“ yra nacionalinis technologijų lyderis. Žinoma, mums svarbu, kad ši bendrovė toliau vykdytų veiklą šalyje“, – žurnalistams teigė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)