Kaip ketvirtadienį paskelbė šios šalies oficiali statistikos tarnyba „Destatis“, per pirmus tris 2023 m. mėnesius bendrasis vidaus produktas (BVP) susitraukė 0,3 proc. Šiam laikotarpiui iš pradžių buvo numatomas nulinis augimas. Ankstesnį, ketvirtą 2022 m. ketvirtį Vokietijos BVP nusmuko 0,5 proc. Tai reiškia, kad šalies ekonomika užfiksavo du iš eilės susitraukimo ketvirčius – tokiu atveju konstatuojama techninė recesija.

Nuosmukis registruotas Vokietijai tuo metu kovojus su išaugusiomis energijos kainomis, kurios slėgė šalies namų ūkius ir įmones. Jos pakurstė infliaciją, kuri balandį šalyje sudarė 7,2 proc. Anot „Destatis“, kainų augimas metų pradžioje ir toliau neigiamai veikė Vokietijos ekonomiką.

Nepaisant to, banko ING ekonomistas Carstenas Brzeski teigia, kad buvo išvengta blogiausio scenarijaus, kuriame po Rusijos invazijos į Ukrainą Vokietijai buvo prognozuojama stipri recesija. Pačios Vokietijos vyriausybė atmeta tikimybę, kad recesija užsitęs. „Šiemet vis dar tikimės reikšmingo pagerėjimo“, – naujienų agentūrai AFP tvirtino šalies ekonomikos ministerijos atstovas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės