Lietuvos lazerių asociacija pasirašė susitarimą su Taivano pramoninių technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl bendro lazerių technologijų tyrimų ir inovacijų centro steigimo Taivane. Preliminariai planuojama, kad lazerių centras bus atidarytas šių metų rudenį.

„Abipusiai ekonominiai santykiai su Taivanu nuosekliai plėtojami, o 2023-ieji turėtų būti proveržio metais. Siekiame paspartinti dvišalį technologijų įmonių bendradarbiavimą, geriau išnaudoti Lietuvos informacinių ir ryšių, finansinių technologijų potencialą, kad kuo daugiau Taivano technologinių kompanijų imtų kurtis ir investuoti Lietuvoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras K. Žemaitis.

Taivane įsikurs Lietuvos lazerių laboratorija

Lietuvos lazerių asociacijos prezidentas Gediminas Račiukaitis mano, kad tai būdas Lietuvos lazerių įmonėms įeiti į puslaidininkių ir elektronikos pramonėms skirtos įrangos kūrimo ir diegimo grandines.

„Kartu su ITRI ir bendraudami su dideliais integratoriais apjungsime savo kompetencijas ir žinojimą, spręsdami galutinių technologijos vartotojų dabartines ir ateities problemas“ – sako G. Račiukaitis.

Lietuvos pramonininkų konfederacija pasirašė susitarimo memorandumą su Nacionaline pramonės ir prekybos asociacija (CNAIC), o penktadienį pasirašys memorandumą su Nacionaline pramonės federacija (CNFI).

Taivane įsikurs Lietuvos lazerių laboratorija

Susitarimuose numatoma su savo nariais dalintis informacija apie Taivano ir Lietuvos įmonių verslo interesus, siūlyti galimus partnerius, rengti mainų vizitus verslo bendradarbiavimo tikslais, padėti dalyvauti prekybos ar investicijų projektuose savo arba trečiosiose šalyse. Taip pat planuojama keistis svarbia informacija, siekiant sudaryti palankią aplinką prekybai ir investicijoms tarp Lietuvos ir Taivano.

Vizito Taivane metu viceministras K. Žemaitis su Taivano ekonomikos viceministru Chern-Chyi Chenu ir skaitmeninimo viceministru Ning Yehu aptarė bendrus projektus, kurie leistų diversifikuoti tiekimo grandines, didinti kibernetinį saugumą, verslo konkurencingumą, o Lietuva galėtų tapti Taivano technologijų vartais į Europos Sąjungos rinką.

„Technologinis bendradarbiavimas, bendrų tiekimo grandinių kūrimas, sinergijos tarp aukštą pridėtinę vertę kuriančių verslų paieška – tai kryptys, apie kurias mūsų verslui derėtų galvoti bendradarbiaujant su Taivanu“, – sako K. Žemaitis.

Abipusių ekonominių santykių plėtrai padeda tai, kad 2022 metų rugsėjį Taipėjuje pradėjo dirbti Lietuvos Respublikos prekybos atstovas, o Lietuvos prekybos atstovybė Taipėjuje oficialiai atidaryta 2022 m. lapkričio 7 dieną.

2022 m. Lietuvos prekyba su Taivanu išaugo daugiau kaip 50 proc. ir viršijo 167 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją