Praėjusiais metais pajamų iš vidaus siuntų gauta dešimtadaliu daugiau, o vien tik per LP EXPRESS paštomatus keliavusių siuntų kiekis išaugo 15 proc. 2022 m. Lietuvos pašto gautos pajamos iš vidaus rinkoje siunčiamų daiktų ir laiškų pasiekė 3,3 mln. eurų.

Praėjusiais metais taip pat reikšmingai, net 62,7 proc., išaugo Lietuvos pašto pajamos iš finansinių paslaugų teikimo. Jos 2022 m. buvo 4,7 mln. eurų didesnės nei 2021 m. ir viršijo 12,2 mln. eurų. Tam įtakos turėjo padidėjusios pajamos iš įvairių išmokų pristatymo ir išmokėjimo bei įmokų ir mokesčių priėmimo teikiamų paslaugų.

Taip pat 2022 m. bendrovei buvo numatyta 5,1 mln. eurų kompensacija už universaliosios pašto paslaugos teikimą 2021 m. Dar 3,4 mln. eurų bendrovė uždirbo už parduotus Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pastatus.

„2022-uosius metus Lietuvos paštą lydėjo pokyčiai ir atsinaujinimas, leidę užtikrinti efektyvesnę ir tvaresnę bendrovės veiklą. Tinklo optimizavimas ir mobiliųjų laiškininkų paslaugų plėtra kaimiškose vietovėse tapo atsakymu į smarkiai kritusius klientų ir siuntų srautus pašto skyriuose bei mažėjančias tradicinių pašto paslaugų apimtis.

Savo ruožtu augant gyventojų poreikiui siuntas siųsti ir gauti kuo greičiau bei patogiau, smarkiai tankinome LP EXPRESS paštomatų tinklą. Šiais metais pagrindiniu bendrovės uždaviniu išlieka tvarus augimas, kurį užtikrinti padės tolesnė paslaugų plėtra ir klientų poreikius atliepiantys sprendimai“, – sako Lietuvos pašto generalinis direktorius Rolandas Zukas.

2022 m. e. komercijos rinkos augimą stabdė po pandemijos vėl atsidariusios fizinės parduotuvės ir dėl aukštos prekių bei paslaugų kainų infliacijos mažėjusios vartotojų išlaidos. Vis dėlto ši tendencija nepaveikė paštomatinių siuntų kiekių – per LP EXPRESS paštomatus keliavusių siuntų kiekis pernai, lyginant su 2021 m., išaugo daugiau nei 15 proc. Tai daugiausiai lėmė klientų migracija iš alternatyvių daiktų siuntimo kanalų (pašto skyrių ir kurjerių).

Bendras per Lietuvos pašto tinklą ir LP EXPRESS paštomatų tinklą keliavusių daiktų ir laiškų kiekis 2022 m. siekė 45 mln. vnt. Iš jų per paštomatus buvo siųsta 6,5 mln. vnt. siuntų

Siekiant dar geriau atliepti klientų lūkesčius, LP EXPRESS paštomatų tinklas pernai buvo išplėstas beveik ketvirtadaliu, nuo 285 iki 352 paštomatų. Pagal tinklo plėtros spartą LP EXPRESS pernai pirmavo visoje Lietuvos paštomatų rinkoje. Šiuo metu tinklas apima 354 paštomatus daugiau nei 100 skirtingų vietovių šalyje.

Bene didžiausiu praėjusių metų iššūkiu bendrovei tapo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą įsisukusi prekių ir paslaugų kainų infliacijos spiralė, sparčiai auginusi ir Lietuvos pašto teikiamų paslaugų savikainą. Praėjusiais metais taip pat didėjo atsiskaitymo tarp skirtingų pasaulio paštų kaštai, transportavimo išlaidos bei nuosekliai atlygio didinimo politikai skirta suma.

2022 m. bendras bendrovės atlyginimo kėlimo fondas siekė 2,6 mln. eurų, o teigiamą atlygio pokytį pajuto per 80 proc. darbuotojų. Kita sudėtine darbuotojų sąlygų gerinimo dalimi tapo laiškininkams suteikti daugiau nei 300 naujų automobilių, su kuriais siuntų išvežiojimas tapo ne tik patogesnis, bet ir greitesnis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės