„Gavus akcininkų pritarimą, toliau judame link Šiaulių banko ir „Invaldos INVL“ mažmeninių verslų sujungimo sandorio įgyvendinimo. Jau dabar abiejų institucijų komandos aktyviai dirba, kad dėl sandorio bankas stiprėtų bei kurtų daugiau pridėtinės vertės esamiems banko ir INVL mažmeninio verslo klientams.

Tikime, kad atsinaujinęs augantis bankas bus gerokai patrauklesnis instituciniams ir privatiems investuotojams, o sandoris atneš naudą Šiaulių banko bei „Invaldos INVL“ akcininkams“, – sakė „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.

„Invalda INVL“ ir Šiaulių bankas sutartį dėl dalies mažmeninių verslų sujungimo pasirašė 2022 metų lapkričio 22-ąją. Mažmeninių verslų sujungimo sandorio vertė – 40,16 mln. eurų.

Sandoriui užbaigti Šiaulių bankas leis naują tikslinę akcijų emisiją, kurią, mokant po 0,645 euro už akciją, išpirktų „Invaldos INVL“ grupė. Po sandorio įgyvendinimo „Invaldai INVL“ atitektų 9,39 proc. Šiaulių banko akcijų, o prie Šiaulių banko grupės prisijungtų dabar „Invaldos INVL“ valdomi antrosios ir trečiosios pakopos pensijų bei investiciniai fondai Lietuvoje ir gyvybės draudimo paslaugų verslas.

Pagal 2023 metų sausio 31 d. pasirašytą papildomą susitarimą gyvybės draudimo paslaugų verslas Latvijoje ir Estijoje gali būti pašalintas iš sandorio „Invaldai INVL“ nusprendus ir Šiaulių banko valdybai bei stebėtojų tarybai iš anksto pritarus su sąlyga, kad ši verslo dalis po sandorio užbaigimo neliks „Invalda INVL“ grupėje.

Pabaigus šį ir kitus skelbtus numatomus akcijų įsigijimo sandorius, „Invaldos INVL“ grupė padidintų Šiaulių banko akcijų dalį nuo dabar turimų 8 proc. iki maždaug 20 proc.

Šiaulių banko ir „Invaldos INVL“ mažmeninių verslų sujungimo sandorį planuojama užbaigti 2023 metų pabaigoje. Sandoriui užbaigti jau gautas Lietuvos konkurencijos tarybos leidimas, tačiau būtini ir kiti priežiūros institucijų leidimai.

Po šio sandorio „Invaldos INVL“ grupė ir toliau aktyviai veiks privataus kapitalo ir alternatyvių investicijų valdymo srityse, teiks Šeimos biuro paslaugas Baltijos šalyse bei valdys antrosios ir trečiosios pakopos pensijų fondus Latvijoje.

„Invaldos INVL“ neeiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime taip pat buvo pritarta pratęsti bendradarbiavimą su audito įmone „KPMG Baltic“, išrenkant ją finansinių ataskaitų auditui už 2022 metus atlikti, bei numatant galimybę paskirti šią įmonę šių metų ir/ar 2024 metų ataskaitų auditui parengti.