Portalas vz.lt antradienį pranešė, kad šaltinių duomenimis, Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlys MMA didinti nuo 730 iki 840 eurų. Taip pat teigiama, kad NPD bus siūloma didinti nuo 540 iki 625 eurų.

Antradienį vakare LRT televizijai Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė neneigė pasirodžiusios informacijos, dėl galimo siūlymo didinti MMA iki 840 eurų, o NPD iki 625 eurų. Anot jos, siekiama, kad bendra MMA ir NPD įtaka žmogaus pajamoms viršytų skurdo rizikos ribą, o oficiali informacija bus pranešta trečiadienį.

SADM komunikacijos skyrius Eltai tvirtino, kad trečiadienį M. Navickienė Vyriausybės pasitarime pristatys klausimą dėl MMA didinimo, o vėliau Vyriausybės siūlomas MMA didinimas bus aptartas ir Trišalėje taryboje.

Prieš pasitarimą, Vyriausybėje vyksiančioje spaudos konferencijoje siūlymą dėl MMA didinimo ministrė pristatys ir žiniasklaidos atstovams.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę minimalios mėnesinės algos (MMA) ir neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimą svarsčiusi Trišalė taryba nesutarė, kiek darbuotojams nuo kitų metų turėtų didėti šie dydžiai, tad klausimas svarstyti Vyriausybei grįžta be vieningos darbdavių ir darbuotojų išvados.

Lietuvos bankas (LB) siūlė nuo 2023 metų kelti minimalią mėnesinę algą (MMA) Lietuvoje 157,74 euro – nuo 730 iki 887,74 euro.

Toks MMA dydis nustatytas pagal Trišalės tarybos sutartą metodiką, kuomet atsižvelgiama į 2023 m. prognozuojamą vidutinį darbo užmokestį (VDU) be priedų ir premijų, ir jis yra dauginamas iš 5 didžiausią MMA ir VDU santykį 2019–2021 m. turėjusių ES šalių MMA ir VDU santykio vidurkio – 50,1 proc.

Lietuvos banko ekonomikos departamento direktorius Aurelijus Dabušinskas tikino, kad įvardintas dydis yra siektinas MMA, pagal formulę, jeigu į ją žiūrime, kaip į gairę.

Lietuvos bankas siūlė minėta formule remtis ir toliau, tačiau palaikymą išreiškė MMA didinimui dalimis.

Top naujienos