Kaip teigiama nutarimo projekte, Finansų ministerija išskiria, kad svarbiausios užduotys 2021 metais, siekiant paskatinti finansinių technologijų plėtrą Lietuvoje, yra fintech įmonėms palankios aplinkos plėtojimas, Lietuvos jurisdikcijos populiarinimas tikslinėse rinkose ir tinkamo fintech įmonių veikimo sąlygų sudarymas. Taip pat dėmesys kreipiamas ir į fintech žinomumo didinimą ir naudojimą bei Lietuvos fintech įmonių paslaugų ir prekių eksporto skatinimą.

Planui įgyvendinti ketinama nustatyti stebėsenos rodiklius, pagal kuriuos būtų siekiama, kad per 2021 metus fintech įmonių skaičius Lietuvoje padidėtų 15 proc., o fintech sektoriuje būtų sukurta 15 proc. daugiau darbo vietų. Taip pat bus rūpinamasi, kad Lietuva išlaikytų savo poziciją arba ją pagerintų bent pagal vieną reikšmingą tarptautinį finansinių centrų reitingą, o į Lietuvą veiklos dalį perkeltų bent dvi reikšmingos fintech įmonės.

Pasak Finansų ministerijos, šiais metais bus siekiama į Lietuvą pritraukti daugiau sutelktinio finansavimo platformų operatorių, taip pat „Wealthtech“ ir „Insurtech“ įmonių. Bus didinimas Lietuvos ir Vilniaus žinomumas tarptautinėje erdvėje bei skatinamas įmonių dalyvavimas užsienio renginiuose.

Investuok Lietuvoje“ duomenimis, 2020-ieji Lietuvos fintech sektoriui buvo itin sėkmingi – inovatyvių finansinių įmonių skaičius augo ir pasiekė 230. Lietuvoje veiklą pradėjo 40 naujų fintech kompanijų, beveik pusė jų – tarptautinės, likusios – nauji startuoliai, kuriuos įkūrė vietos arba užsienio verslininkai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)