Visgi siūlomas susitarimas su klientų grupe VZBV, atstovaujančia 400 tūkst. ieškovų pirmajame tokio pobūdžio kolektyviniame procese, nebuvo patvirtintas dėl ieškovų advokatų reikalavimų sumokėti jiems „neproporcingai“ didelį atlygį už suteiktas paslaugas, pranešė VW atstovas.

Pasak gamintojos, ieškovų teisininkai paprašė už savo paslaugas vienkartinės 50 mln. eurų sumos.

Kolektyvinis ieškinys yra vienas didžiausių prieš gamintoją pateiktų ieškinių po to, kai 2015 metais VW prisipažino visame pasaulyje pardavusi 11 mln. transporto priemonių su programine įranga, skirta sumažinti taršos rodiklius bandymų metu, nors realiomis važiavimo sąlygomis šie rodikliai yra didesni.

Ir nors dyzelinių automobilių pirkėjams Jungtinėse Valstijose buvo sumokėtos dosnios kompensacijos, vokiečių vairuotojai kol kas tokių kompensacijų negavo.

Be to, kolektyvinius ieškinius pradėjo teikti ir investuotojai, tikėdamiesi kompensacijų už VW akcijų vertės sumažėjimą iš karto po skandalo.

Minėtas skandalas bendrovei jau atsiėjo daugiau nei 30 mlrd. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)