Šiuo metu tokia sutartis yra privaloma, kai parama viršija 14,5 tūkst. eurų. Pasak iniciatyvinės grupės, tokį reikalavimą Europoje taiko tik Lietuva, jis apsunkina paramos gavimą šalyje, o mažinti barjerus paramai yra ypač svarbu krizių metu.

„Būtinybė kreiptis į notarą potencialius rėmėjus veikia demotyvuojančiai dėl laiko sąnaudų ir procedūrų. Paramos skyrimas dažnai yra ir emocinis sprendimas, tiek laimės, tiek nelaimės atvejais reikalaujantis ir greičio, todėl lankstumas čia yra irgi svarbus“, – išplatintame pranešime cituojamas kreipimąsi inicijavusio MO muziejaus vystymo vadovas Mindaugas Morkūnas.

„NVO sektoriuje žinomas ne vienas atvejis, kai dėl šio ribojimo ir nenorėjimo gaišti laiko notarinėms procedūroms, rėmėjai skyrė iki 14,5 tūkst. eurų paramos vietoje 50 ar 100 tūkst. eurų“, – pabrėžė jis.

M. Morkūno teigimu, Lietuvos mecenavimo įstatyme įvardinamos paramos sumos bendruomenių savivaldybės, nacionaliniam mecenatams, atitinkamai yra 50 tūkst., 150 tūkst., 250 tūkst. bei 1 mln. eurų.

„Tai lyg ir indikuoja nacionalinius paramos lūkesčius ir jie gerokai skiriasi nuo 14,5 tūkst. eurų paramos barjero, kurio dydžio nustatymas šių dienų ekonominėmis aplinkybėmis nėra pagrįstas“, – tęsė MO muziejaus vystymo vadovas.

Notarinės sutarties reikalavimas paramai yra numatytas Civiliniame kodekse. Visgi, pasak M. Morkūno, siūlymas niekaip nepakeistų kitų įstatymuose numatytų nuostatų dovanojimo sandoriams, o išimtinai tik sudarytų palankesnes galimybes teikti paramą piniginėmis lėšomis bankiniu pavedimu.

Pranešime nurodoma, kad MO muziejaus kreipimosi iniciatyvai pritaria organizacijos „Blue/Yellow”, „Lietuvos Raudonasis Kryžius”, „Lietuvos krepšinio federacija”, Kauno krepšinio klubas „Žalgiris“ bei Vilniaus „Rytas“, „Aukok.lt”, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, „Jaunimo linija”, bendrovė „Darius Zubas Holding“ bei Lietuvos verslo konfederacija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją