Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad jis taip pat balsuos už veto atmetimą.

„Palaikysiu atmetimą“, – BNS sakė jis.

Vyriausybė Seimui anksčiau siūlė įstatymo pataisų nepriimti.

Paklaustas, kokie bus Vyriausybės veiksmai dėl jau pradėtų dviejų atliekų deginimo jėgainių statybų, jeigu Seimas prezidentės veto atmes ir liks galioti statybas sugriežtinančios pataisos, S. Skvernelis teigė, kad projektai vystomi toliau ir kitokie sprendimai nesvarstomi.

Aplinkos apsaugos komitetas siūlo Seimui atmesti prezidentės veto. Tam reikia, kad už tai balsuotų 71 Seimo narys.

Jeigu Seimas veto atmes, reikš, kad liks galioti jau priimtos pataisos, sugriežtinančios kogeneracinių jėgainių statybas.

Prezidentė pataisas grąžino Seimui tobulinti, nes, anot jos, pakeitimais be jokių pagrįstų aplinkosaugos kriterijų apribojamos galimybės statyti naujas jėgaines, nustatoma 20 kilometrų atstumo riba nuo gyvenamosios teritorijos, taip pat kvestionuojama jau statomų dviejų jėgainių ateitis.

Seimo jau priimtoms pataisoms įsigaliojus, iškiltų grėsmė jau statomoms šimtamilijoninės vertės Vilniaus ir Kauno kogeneracinėms jėgainėms – Vilniuje atliekomis ir biokuru kūrenamą elektrinę stato energetikos grupė „Lietuvos energija“, o Kaune – kartu su Suomijos energetikos koncerno „Fortum“ įmone „Fortum Heat Lietuva“. Pastaroji jau degina atliekas Klaipėdoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės