aA
Didžiausios ir vienos pelningiausių Lietuvos trikotažo gamybos bendrovių - "Utenos trikotažo" generaline direktore nuo rugsėjo 1 dienos paskirta koncerno SBA aprangos įmonių valdymo viceprezidentė Regina Sajienė.
"Utenos trikotažas"
© ELTA
Apie naujos trikotažo bendrovės vadovės paskyrimą Vilniaus vertybinių popierių birža per informacinę sistemą paskelbė antradienį.

Ekonominį išsilavinimą turinti 49 metų R. Sajienė "Utenos trikotažo" generaline direktore SBA ir "Utenos trikotažo" valdybos posėdyje paskirta pirmadienį. Jame iš šių pareigų ir "Utenos trikotažo" valdybos narės pareigų pačios prašymu atleista ilgametė Utenos įmonės vadovė Nijolė Dumbliauskienė, kurioje ji dirbo nuo 1968 metų, o generalinės direktorės pareigas užėmė nuo 1990 metų.

Neoficialiomis žiniomis, ji kurs savo privatų verslą, o iš "Utenos trikotažo" pasitraukė nesutapus bendrovės savininkų ir jos požiūriams į įmonės plėtrą bei tolesnės veiklos perspektyvas. Pati N. Dumbliauskienė savo artimiausių planų nekomentuoja.

Turėtą "Utenos trikotažo" 7,36 proc. akcijų paketą SBA koncernui N. Dumbliauskienė už 7,3 mln. litų pardavė šių metų kovą. Tuomet Kauno koncernas padidino valdytą paketą iki 53,84 proc.

Vis dėlto "Utenos trikotažo" valdybos pirmininkas ir SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius N. Dumbliauskienę vertina kaip vieną geriausių vadovių Lietuvoje. Pasak jo, šiandieninius įmonės rezultatus didele dalimi lėmė ir jos ilgametis darbas.

SBA koncerne R. Sajienė dirba nuo 1992 metų - ji buvo plėtros ir ekonomikos direktorė, pastaruoju metu SBA aprangos įmonių valdymo viceprezidentė, valdybos narė. Šias pareigas SBA ji užims ir toliau bei liks koncerno valdyboje.

"Jaučiu didelį įsipareigojimą ir atsakomybę. Įmonė - viena geriausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, turi gerą vardą bei profesionalią komandą", - teigė R. Sajienė. Ji patvirtino, kad pagrindinis tikslas - išlaikyti esamus partnerius bei klientus ir surasti naujų rinkų.

"Utenos trikotažas" pagrindinę produkcijos dalį parduoda Europos Sąjungos rinkoje, į kurią eksportuojama apie 92 proc. gaminių, o Lietuvoje pardavimai pastaraisiais metais mažėja. Įmonė dalį gamybos jau yra perkėlusi į Ukrainą, kur perka siuvimo paslaugas, o dalį tekstilės paslaugų planuoja kitąmet teikti ir Baltarusijos fabrikams.

Šiuo metu bendrovėje dirba 1250 žmonių, o papildomai samdoma dar 20-25 smulkūs gamintojai, kurie pagal Utenos įmonės užsakymus darbo suteikia maždaug 700-800 darbuotojų.

Per pirmąjį šių metų pusmetį "Utenos trikotažo" įmonių grupė uždirbo 7,75 mln. litų konsoliduoto neaudituoto grynojo pelno, arba 17,2 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai (6,611 mln. litų). Grupei priklauso "Utenos trikotažo" valdoma "Šatrija" bei "Utenos trikotažo prekyba", taip pat Kaune esanti "Gotija".

Konsoliduota grupės įmonių apyvarta pirmąjį 2004 metų pusmetį sudarė 91,597 mln. litų - buvo 3,5 proc. didesnė nei pernai tuo pat metu (88,516 mln. litų).

Šiemet "Utenos trikotažo" grupė planuoja parduoti produkcijos už 193 mln. litų, arba 6,7 proc. daugiau nei 2003 metais (180,855 mln. litų), ir uždirbti 15,9 mln. litų grynojo pelno - penktadaliu daugiau (2003 m. gavo 13,162 mln. litų). Vien "Utenos trikotažas" šiemet planuoja pasiekti 140 mln. litų apyvartą ir gauti 20 mln. litų ikimokestinio pelno. Dabar įmonė gamina sudėtingesnę, daugiau pridėtinės vertės bei aukštos kvalifikacijos reikalaujančią produkciją.

"Utenos trikotažo" akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržoje. Pirmadienį jų rinkos kaina buvo 8,80 lito, bendrovės kapitalizacija siekė 174,5 mln.litų.

SBA šiuo metu valdo 13 įmonių, jose dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Pagrindiniai veiklos prioritetai - baldų ir tekstilės gamyba bei mažmeninė prekyba. Jam dar priklauso "Klaipėdos baldai", "Šilutės baldai", mažmeninės prekybos tinklai "SBA baldai" ir "Utenos trikotažo prekyba". Koncernui priklausančių įmonių pardavimai per pirmąjį šių metų pusmetį sudarė 340,447 mln. litų - buvo 35,7 proc. didesni nei pernai per tą patį laikotarpį (250,824 mln. litų).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (264)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Eksperto prognozė: kaip kriptovaliutų rinka atrodys 2019 metais (110)

Londono universiteto koledžo mokslininkas Paolo Tasca sako, kad kriptovaliutų rinka tampa vis...

Lietuviai nusiteikę skeptiškai – dalis gyventojų mano, kad ekonominė padėtis šalyje blogėjo (74)

Gyventojų nuotaikos išlieka stabilios - trečdalis mano, kad ekonominė Lietuvos ir jų šeimos...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (596)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 kalėdines eglutes stotims papuošti (13)

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 eglutes, skirtas papuošti geležinkelio stotims.

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (379)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (102)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (179)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (189)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (53)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (81)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (7)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (24)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (9)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...