Tiesa, užklysti į Telšių rajono, Luokės seniūnijoje, Rapalių kaime, esančią sodybą netyčia tenka retam, nors ji pelnė aukštą įvertinimą - penkis gandrus. Jais vertinamos kaimo turizmo poilsio vietos.

Kaimo turizmo sodybos direktorė ir bendrasavininkė Sigutė Monstavičienė pasakoja, kad nuo sodybos atidarymo 2010 m., dažniausi svečiai yra ieškantys, kur minėti giminės šventes, surengti konferencijas, atvyksta ir vyro draugai motociklininkai.

„Tai nėra labai lengvas verslas, nes mūsų darbas sezoninis, per metus labiausiai esame užimti 2-3 mėnesius, pikas yra liepa ir rugpjūtis. Dažniausiai organizuojame įvairias šeimos šventes“, - kalbėjo S. Monstavičienė.

Kartu kaimo turizmo sodybos savininkai ūkininkauja. Elnių ir danielių auginama apie 200, taip pat užsiimama ir žemdirbyste, pašarai reikalingi ir ūkiui, bet tinka ir prekybai.

„Elnius, danielius yra paprasčiau prižiūrėti nei naminius ūkininkų laikomus gyvulius, pavyzdžiui, karves. Svarbu, kad maisto netrūktų ir higieną palaikyti. Mėsa mes neprekiaujame, bet, jei žmonės pageidauja, ruošiame patiekalus iš elnienos, taip pat parduodame gyvą svorį, jei kas norėtų danielius ir elnius auginti ar veisti“, - pasakojo S. Monstavičienė.

Paklausta, kiek vidutiniškai kainuoja patiekalas iš elnienos, ji skaičiuoja: apie 10 eurų.

Sodybos teritorijoje, kuri užima apie 8,5 hektarus, yra ką pamatyti: įkurti motociklų ir ragų muziejai.

Kaimo turizmo sodyboje motociklų muziejus atidarytas prieš keletą metų, nes sodybos šeimininkas – baikeris, motociklais domisi ir jo sūnus Vilius. Iš viso muziejuje – 40 eksponatų, seniausias 1894-ųjų.

„Seniausias eksponatas ypatingas tuo, kad yra varomas tepalais, o jo mechanizmas panašus į traukinių garvežio. Šis motociklas pagamintas Vokietijoje“, - pasakojo Vilius.

Pasak jo, visi motociklai yra iš dalies atnaujinti ir važiuoja, išskyrus vienintelį medinį.

Naujausias beveik 8-erius metus rinktos kolekcijos eksponatas yra autorinis darbas, atvežtas iš JAV.

Sigutė Monstavičienė
„Turime ir ragų muziejų, planuojame įrengti ir metalinių skulptūrų parką, po kurį galėtų pasivaikščioti kaimo turizmo sodybos svečiai“, - dėstė sodybos savininkė.

Kalbėdama apie poilsiautojų norus, S. Monstavičienė pasakoja, kad atvykstančių žmonių poreikiai keičiasi, todėl verslo savininkai prisitaiko.

„Anksčiau pas mus būdavo giminių susitikimai, kurie prasidėdavo nuo užstalės ir pasibaigdavo ten pat. Dabar to nebėra, žmonės atvažiavo, užsisakė valgyti, pavalgė, išvažiavo, apžiūrėjo, ką gali pamatyti aplinkui, grįžo. Balių per naktį nebeliko, žmonės daugiau juda, nori daugiau pamatyti ir klausia, ką papildomai gali aplankyti pas mus atvažiavę“, - pasakoja sodybos šeimininkė.

Tad ji vardija, kad tai – ne tik auginamų danielių ir tauriųjų elnių aptvarai, maršrutai baidarėmis ir dviračiais, bet ir Biržuvėnų, Pašatrijos, Pavandenės, Barzdžių dvarai, piliakalniai ir alkakalniai, Jokšų senovinė gyvenvietė ir kelios etnografinės sodybos, Tado Blindos garbei pavadinta Blindos pušis, keli pažintiniai takai.

Pasak jos, norint sudominti poilsiautojus, reikia kuo patraukliau pristatyti esamas apylinkes.

„Kad išgyventum, turi penkias veiklas vykdyti“, - apibendrina ūkininkė ir sodybos vadovė.

Paklausta apie paslaugų kainas, šeimininkė sako, kad kambario nuoma svyruoja nuo 29 iki 72 eurų be pusryčių. Įėjimas į sodybos teritoriją taip pat kainuoja – 2,9 euro.

Nors kaimo turizmo sodyba yra šeimos verslas, vasarai ieškoma pagalbininkų.

„Norime rasti žmogų, bet nėra žmonių arba jie iš pašalpų gyvena, o kurie gauna pašalpas nenori dirbti“, - guodėsi S. Monstavičienė.

Pažintinę verslo misiją, skatinančią atvykstamąjį ir vietinį turizmą, organizavo Valstybinis turizmo departamentas ir "Estravel". 

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)