„Swedbank“ grynosios palūkanų pajamos padidėjo 78 proc., palyginus su 2021 m., ir sudarė 213 mln. eurų. Grynosios komisinių pajamos taip pat augo 14 proc. ir siekė 115 mln. eurų.

2022 m. „Swedbank“ Lietuvoje skolinimo apimtys išaugo 15 proc., lyginant su 2021 m. Gyventojų finansavimo apimtys didėjo 11 proc., o verslo klientų finansavimas augo 24 proc. Bendras „Swedbank“ paskolų portfelis 2022 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje siekė 7,8 mlrd. eurų (2021 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje jis siekė 6,7 mlrd. eurų). Bendra „Swedbank“ Lietuvoje paskolų portfelio kokybė išlieka itin gera.

„Swedbank“ indėlių apimtys 2022 m. padidėjo 7 proc., lyginant su 2021 m. Indėlių augimas fiksuotas ir privačių klientų (4 proc.), ir verslo klientų (13 proc.) srityse. 2022 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje bendras „Swedbank“ Lietuvoje indėlių portfelis sudarė 14,7 mlrd. eurų (13,7 mlrd. eurų tuo pačiu laikotarpiu 2021 m.).

Paskolų ir indėlių santykis 2022 m. siekė 53 proc. (49 proc. 2021 m.).

2022 m. „Swedbank“ Lietuvoje išlaidos išaugo 9 proc., lyginant su 2021 m., ir sudarė 148 mln. eurų. Išlaidų ir pajamų santykis siekė 43 proc. (55 proc. 2021 m.).

Nuostolio požymių turinčių paskolų portfelis 2022 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje sudarė 38 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m., sumažėjo 12 proc. (43 mln. eurų 2021 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje).

Už 2022 m. „Swedbank“ Lietuvoje sumokėjo 47 mln. eurų mokesčių (2021 m. 54 mln. eurų).

„Swedbank“ Lietuvoje per 2022 m. uždirbo 143 mln. eurų grynojo pelno. Tai yra 64 proc. daugiau nei 2021 m., kai grynasis pelnas siekė 87 mln. eurų. Viena svarbiausių didesnio pelno priežasčių – dėl didėjančio klientų aktyvumo išaugusios pajamos.

„Gerus praėjusių metų rezultatus lėmė į šiuolaikinio kliento poreikius orientuotas verslo modelis ir aiški veiklos kryptis. Stipri banko finansinė padėtis leido tinkamai sureaguoti į augančią gyventojų ir verslo įmonių finansavimo paklausą. Praėjusiais metais nuosekliai didinome verslo paskolų portfelį, fiksuodami 24 proc. išaugusias verslo finansavimo apimtis. Šalies įmonėms padėjome didinti apyvartinį kapitalą ir stiprinti tiekimo grandines, prisidėjome prie investicijų į įrangos atnaujinimą ir verslo plėtrą. Vertinant pagal sektorius, pernai itin aktyviai skolinosi energetikos, žemės ūkio, pramonės, transporto bei prekybos srityje veikiančios įmonės.

Išaugusios elektros energijos kainos paveikė verslų ir privačių klientų lūkesčius, tačiau dar labiau išryškino tvarios atsinaujinančios energetikos svarbą. Praėjusiais metais fiksavome reikšmingą šuolį finansuojant saulės elektrinių įsigijimą ir energijos efektyvumą didinančius sprendimus. Per metus šios paskirties paskolos gyventojams pasiekė 11 mln. eurų, tai yra, 7 kartus daugiau nei ankstesniais metais. Nuosekliai augo ir gyventojų būsto finansavimo (10 proc.) bei automobilių finansavimo apimtys (26 proc.), ir apie ketvirtadalis automobilių lizingo buvo skirta aplinkai draugiškų automobilių įsigijimui.

Siekdami auginti savo valdomų lėšų vertę, gyventojai aktyviai rinkosi investuoti – į vertybinius popierius investuojančių klientų skaičius per metus išaugo 24 proc. Galima pasidžiaugti, kad investavimu aktyviai domisi jauni žmonės – 26-35 metų amžiaus gyventojai sudarė 38 proc. naujai investavusių klientų. Mums tai yra ženklas, kad ilgametis banko dėmesys finansinio raštingumo didinimui vis daugiau žmonių leidžia atrasti naujas savo finansų planavimo galimybes.

Praėjusiais metais toliau augo klientų aktyvumas elektroninėje erdvėje − banko išmaniosios programėlės naudotojų skaičius priartėjo prie 1 mln. ribos, per metus jų skaičius išaugo 11 proc. Vis daugiau tėvų nusprendžiant atidaryti sąskaitas savo vaikams, pernai 66 proc. tokių sąskaitų buvo atidaryta nuotoliniu būdu.

Nemažai dėmesio banko veikloje skiriama tvarumo temai − „Swedbank“ pristatė Tvarumo centro platformą. ES Žaliajam susitarimui formuojant naujus lūkesčius verslui, įmonių atstovai šioje platformoje gali naudotis ekspertine informacija apie tvarumo reikalavimus verslui, skirtingų sektorių perspektyvas ir gerąsias rinkos praktikas.

„Swedbank“ nuolat diegia inovacijas ir, bendradarbiaudamas su finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centru „Rockit“, pristatė Tvarių inovacijų programą. Ši programa ankstyvosios stadijos startuoliams padės išvystyti savo idėjas tvarumo srityje ir pavertus jas konkrečiais sprendimais pasiūlyti šalies verslams. Tikimės, kad realią šios programos naudą pajus ir banko verslo klientai, kurie turės galimybę taikyti startuolių pasiūlytus sprendimus.

Nors praėjusiais metais Lietuvos ekonomika išvengė sukrėtimų – toliau sparčiai augo eksportas, atlyginimai ir užimtumas, žvelgiant į artimiausią ateitį, išorinis geopolitinis ir ekonominis neapibrėžtumas išlieka. Visgi, pastarojo dešimtmečio nuoseklus ekonominis augimas sudarė prielaidas formuotis gerai gyventojų ir verslo įmonių finansinei situacijai, tai suteikia atsparumo galimiems išoriniams šokams“, – rezultatus komentavo „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos