„Šie fondai padės skatinti rizikos kapitalo investicijas mūsų šalyje į inovatyvias, aukštą augimo potencialą turinčias įmones, kurios plėsdamos veiklą kurs naujas darbo vietas ir prisidės prie šalies ekonominio augimo“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Pasak Ūkio ministerijos, fondų valdytojų atranką numatoma skelbti dar šiemet. Šiuo metu visuomenė kviečiama teikti pastabas ir pasiūlymus šių fondų valdytojų atrankos sąlygoms.

Steigiami nauji rizikos kapitalo fondai skatins labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių plėtrą, jų produktyvumą, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų veiklas sumaniosios specializacijos srityje. Į įmones bus investuojamos ne tik lėšos, bet ir patirtis – atrinkti fondo valdytojai ir kartu investuojantys verslo angelai dalysis su įmonėmis sukauptomis žiniomis ir taip padės joms tobulinti verslo valdymo įgūdžius ir sėkmingai veikti ilgalaikėje ateityje.

Rizikos kapitalo priemonės bus įgyvendinamos per šiemet balandžio 15 d. įsteigtą Verslo finansavimo fondą, kurio valdytoja paskirta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“). Priemonėms iš viso skirta iki 54,68 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų, be to, per fondus planuojama pritraukti ne mažiau kaip 45 mln. eurų privačių lėšų ir paremti ne mažiau kaip 70 perspektyvių Lietuvos įmonių.

Fondų valdytojų atrankos sąlygos paskelbtos Ūkio ministerijos tinklalapyje. Pastabas galima teikti iki šių metų lapkričio 9 d.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės