„Snoro“ bankroto administratorius pernai lapkritį pateikė ieškinį Ženevos teismui Šveicarijoje, sausio 7 dieną jis priimtas, o „Julius Baer“ turi per nustatytą laiką pateikti atsiliepimus, BNS informavo „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Pasak jo, įtariama, kad buvę „Snoro“ akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, naudodamiesi „Julius Baer“ ir kitais užsienio bankais, neteisėtai pasisavino „Snoro“ turtą.

2009 metais iš „Snoro“ buvo pervesti dideli banko turto – vertybinių popierių ir grynųjų pinigų – kiekiai į jo vardu atidarytą sąskaitą „Julius Baer“, o vėliau šis turtas buvo įkeistas užtikrinant „Julius Baer“ paskolas, kurias pastarasis išdavė su V. Antonovu ir R. Baranausku susijusioms ofšorinėms įmonėms, nurodė G. Adomonis.

„Visą šį laiką „Julius Baer“ darbuotojai periodiškai „Snorui“ ir banko auditoriams išduodavo patvirtinimus, kad „Julius Baer“ laikomas turtas priklauso „Snorui“ ir jis nėra įkeistas, nors tai neatitiko tikrovės. Remdamasis tokia informacija, „Snoras“ ir toliau apskaitė „Julius Baer“ esantį turtą savo apskaitoje“, – BNS tvirtino G. Adomonis.

Su V. Antonovu ir R. Baranausku susijusioms ofšorinėms įmonėms negrąžinus paskolų ir 2011 metais paskelbus „Snorui“ moratoriumą, „Julius Baer“ panaudojo įkeistą turtą paskolų padengimui.

„Dėl tokių veiksmų „Snoras“ prarado apie 290 mln. eurų vertės turto, o „Julius Baer“ pagal šią schemą padėjo pasisavinti tokios vertės turtą akcininkams. 2018 metų gruodį Šveicarijos apeliacinis teismas baudžiamojoje byloje pripažino „Julius Baer“ darbuotoją Alexanderį Šesterikovą kaltu dėl dokumentų klastojimo“, – tvirtino G. Adomonis.

„Snoras“ patirtą žalą iš „Julius Baer“ iš pradžių bandė prisiteisti Lietuvoje, tačiau Aukščiausiasis Teismas 2018 metų spalį nusprendė, kad bylos negali nagrinėti Lietuvos teismai, todėl buvo nuspręsta kreiptis į Šveicarijos teismą.

Jau bankrutavusio „Snoro“ veikla sustabdyta 2011 metų lapkritį. Didelės vertės banko turto pasisavinimu kaltinami R. Baranauskas ir V. Antonovas nuo teisėsaugos slapstosi Rusijoje, jie Lietuvoje bus teisiami už akių.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės