aA
Kreditų biuras „Creditinfo Lietuva“ pristato naująją skolininkų skelbimo sistemą „Creditinfo CO“. Ji suteiks verslo įmonėms nemokamą galimybę vienoje vietoje sužinoti, kiek įmonių ir kokią sumą jūsų skolininkams vėluoja sumokėti kitos bendrovės. Taip siekiama suteikti verslui naudingos informacijos, kurios pagrindu būtų galima priimti tiksliau pagrįstus sprendimus: tartis su skolininkais dėl apmokėjimo sąlygų, rengti dokumentus dėl skolų perleidimo arba pradėti teisminį išieškojimo procesą. Taip pat verta pasitikrinti, kokios trukmės atidėjimai ir kokio dydžio prekiniai kreditai suteikiami verslo partneriams.
Skolininkų skolininkus skelbs naujoji „Creditinfo CO sistema“
© DELFI / Domantas Pipas

„Creditinfo CO“ platformos sukūrimą paspartino COVID-19 sukelta ekonominė situacija, kurioje viena po kitos verslo įmonės susiduria su stringančiais atsiskaitymais. Augant įtampai dėl delsiamų apmokėjimų, verslo įmonės kur kas aktyviau tikrina savo klientų patikimumą. Užfiksuota, kad šiemet nuo kovo 16 iki balandžio 15 d., palyginti su analogišku laiko intervalu iki karantino įvedimo (vasario 16–kovo 15 d.), kredito biuro sistemoje labiausiai augo užklausų skaičius iš šių sektorių bendrovių: statybų ir nekilnojamojo turto (+56 proc.), komunalinių paslaugų (+44 proc.), transporto (+44 proc.), pramonės (+41 proc.), draudimo (+32 proc.). Suteikus galimybę dalintis informacija apie skolininkus, jau pirmąją savaitę tokį norą išreiškė 120 įmonių.

„Dabar verslo atstovai galės tiksliau įvertinti, ar yra objektyvių priežasčių, dėl kurių neatsiskaito konkretus verslo partneris.

Tikime, kad visais atvejais tai skatins glaudesnį bendradarbiavimą ir tarpusavio dialogą, kaip įmonėms susidoroti su mokėjimo problemomis drauge, – aiškina Linas Čereška, „Creditinfo Lietuva“ vadovas. – Kita vertus, jei matysis, kad verslo partneris vėluoja atsiskaityti, tačiau jam skolingų partnerių nėra, patartume nedelsiant sėsti prie derybų stalo ir išsiaiškinti objektyvias vėlavimo atsiskaityti priežastis.“

Kritinis skolų atgavimo laikotarpis – iki 60 dienų

L. Čereška pažymi, kad verslas išmoko ankstesnių ekonominių krizių pamokas, o bendrovių vadovai gerai supranta, kaip svarbu operatyviai gauti įmonės išgyvenimui svarbią informaciją ir nedelsiant imtis veiksmų.

„Kuo greičiau bus viešai paskelbta informacija apie įsiskolinusias bendroves, tuo tikslesnių veiksmų galės imtis kitos įmonės, – teigia kredito biuro vadovas. – Mūsų patarimas – nuolat stebėti savo skolininkų situaciją ir laiku imtis teisinių priemonių, padėsiančių atgauti priklausančius mokėjimus.“

L. Čereška teigia, kad Lietuvoje ir pasaulyje susiklosčiusi praktika rodo: krizės laikotarpiu neatgavus skolų per 30 dienų, galimybės sulaukti atsiskaitymo mažėja perpus, o jei delsimas trunka ilgiau kaip 60 dienų, kyla rimta rizika niekada nebeatgauti pinigų.

„Creditinfo“ turimų duomenų analizė rodo, kad šiuo metu pradelstos skolos lėčiausiai atgaunamos transporto (per 52 dienas) ir statybų sektoriuose (per 57 dienas). Tuo metu vidutiniškai per 40 ir daugiau dienų skolas padengia išgaunamosios pramonės, žemės ūkio, didmeninės ir mažmeninės prekybos bendrovės, taip pat viešbučiai ir restoranai.

Apsidraudimas nuo nesąžiningų verslininkų ir piktybiškai nemokančių įmonių

Pasak L. Čereškos, nuo šiol „Creditinfo CO“ sistemoje matysis ne tik informacija apie konkrečios įmonės skolas – kiek bendrovių ir kokią sumą skolinga konkreti įmonė, bet ir informaciją apie tai, kiek skolininkų turi ir kokią bendrą sumą šiai įmonei skolingi kiti. Tokią informaciją apie bet kurią įmonę bus galima pamatyti nemokamai.

Kuriant sistemą, skirtą keistis informacija apie skolininkus, siekiama užkirsti kelią neskaidriems įmonių sprendimams, kai nesąžiningi verslininkai siekia pasinaudoti susiklosčiusia situacija ir tiesiog vienašališkai užlaiko mokėjimus, net ir turėdami galimybę atsiskaityti. Taip pat tikimasi, kad skolininkų skelbimo sistema bus ypač naudinga smulkaus ir vidutinio verslo atstovams, kuriems, skirtingai nei didelėms bendrovėms, paprastai trūksta kvalifikuotų resursų, nėra didelės patirties naudojantis finansavimu ir kredito limitais, taip pat išieškant skolas. Todėl galimybė patikrinti esamų ir būsimų partnerių finansinę situaciją atviroje platformoje leis tiksliau nuspręsti, kokiomis sąlygomis ir su kuria įmone bendradarbiauti. Įmonių pageidavimu galima gauti automatinius pranešimus apie sistemoje įkeltą naują informaciją.

„Creditinfo Lietuva“ vadovas perspėja, kad pirmosiomis dienomis naujojoje sistemoje gali būti nedaug informacijos apie oficialiai paskelbtus skolininkus, tačiau per kelias savaites apie vėluojančius atsiskaityti partnerius Lietuvos bendrovės praneš, tad ragina tai padaryti nedelsiant.

Nuoroda į sistemą: https://lt.creditinfo.com/sistema-creditinfo-co/
1997 m. įsteigta Islandijoje „Creditinfo Group“ teikia kredito informacijos ir rizikos valdymo paslaugas visame pasaulyje. Būdama viena iš sparčiausiai augančių bendrovių šioje veiklos srityje, „Creditinfo“ užtikrina prieigą prie finansinės informacijos, pasitelkiant pažangius duomenų valdymo ir analizės sprendimus.

Lietuvoje "Creditinfo" kaupia ir nuolat atnaujina duomenis nuo 2000 m., o šiuo metu valdo informaciją apie beveik 1 mlrd. Eur dydžio skolų portfelį. 2020 m. balandžio 1 d. duomenimis, bendras „Creditinfo“ sistemose užregistruotas juridinių asmenų skolų portfelio dydis buvo 881 mln. Eur, iš jų 399 mln. Eur yra juridinių asmenų įsiskolinimų suma, ir 482 mln. – fizinių asmenų. „Creditinfo“ aktyviai bendradarbiauja su Pasaulio banku, IFC (International Finance Corporation), taip yra asociacijų ACCIS (The Association of Consumer Credit Information Suppliers) ir BIIA (Business Information Industry Association) narė. Šiuo metu keturiuose kontinentuose veikia 33 „Creditinfo“ biurai.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Būkite budrūs: sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu

„ Sodra “ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas...

Nubrėžti esminiai žingsniai sėkmingai Lietuvos pramonės integracijai į Europos vertės grandines

Ekonomikos ir inovacijų ministerija , Europos Komisijos bei vietos ir užsienio ekspertų padedama,...

„Brolis Timber“ Kauno LEZ projektuoja termomedienos gamyklą

Mediena prekiaujanti bendrovė „Brolis Timber“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ)...

Antrą ketvirtį šalies gyventojai keliavo daugiau ir išleido 76,5 mln. EUR

Šalies gyventojų kelionių su nakvyne skaičius po Lietuvą antrą šių metų ketvirtį, palyginti...

Ruginienė: Vilniaus viešojo transporto darbuotojai eina link streiko (5)

Vilniui gresia viešojo transporto darbuotojų streikas, nes darbdaviai nekalba su jais apie...

Top naujienos

Visa Lietuva paniro į juodąją COVID-19 zoną (318)

Antradienio rytą Statistikos departamentas pranešė, jog visa Lietuva pasiekė juodąją COVID-19...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius – apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (15)

Tai, ko gero, garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp pagrindinio...

Pasiekus juodą COVID–19 zoną Dulkys žada grąžinti privalomą kaukių dėvėjima (60)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį po susitikimo su opozicine Demokratų...

Garsiųjų afganistaniečių istorijoje – naujos skandalingos detalės: sprendimų jie laukė sodyboje Lietuvoje papildyta (153)

Penkių afganistaniečių, dėl kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pradėjo bylą prieš...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (234)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (313)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Būkite budrūs: sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu

„ Sodra “ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas...

Įspūdingoje karjeroje tašką padėjęs Scola tapo italų klubo vadovu

41 metų 206 cm ūgio veteranas Luisas Scola priėmė sprendimą atsisveikinti su krepšininko...

Liutauras Elkimavičius | D+

Mirtinai dideli dešimtojo dešimtmečio Rusijos banditų pinigai: be mafijos žinios net amžino poilsio negalėjai atgulti

Prie mano namo laiptinės privažiuoja milžiniškas Mercedes. 600-tasis, kaip jie buvo vadinami tais...

Prezidento patarėjas: šildymo kainų šuolis gali būti priimtinas „stiprių nervų" vartotojams (24)

Prognozuojant, kad Vilniuje šilumos kaina kils daugiau nei 60 proc., prezidento patarėjas sako, kad...