„Tai keičia šiek tiek situaciją – po daugelio metų neigiamų palūkanų, akivaizdu, tai turės įtakos skolos kainai, bet buvo galima tą numatyti, kad amžinai nebus taip, kaip buvo, nes situacija su neigiamomis palūkanomis buvo gana išskirtinė ir ekonomikoje gana netipiška. Kad anksčiau ar vėliau tas pasikeis, tai nieko labai stebinti neturėjo. Dabar matant centrinių bankų sprendimų dėl pinigų politikos, kurie atsižvelgia ir į infliacijos prognozes, yra natūralus pokytis“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

„Nemanau kad gyventojai, kurie sudarinėjo sutartis dėl paskolų, tikėjosi visus keliasdešimt metų, kiek sudaryti kreditų susitarimai, turėti nulinį „Euriborą“. Toks lūkestis turbūt nuo pat pradžių, jeigu kažkas jį turėjo, nebuvo pagrįstas, reikia vertinti, kad gali tekti paskolų aptarnavimui atidėti didesnę dalį savo pajamų“, – kalbėjo ji.

Beveik septynerius metus buvusi neigiama „Euribor“ 6 mėnesių palūkanų norma pirmadienį perkopė nulį ir tapo teigiama.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tyra sakęs, kad bazinių palūkanų padidėjimas veiktų „Euribor“, o tai reiškia, kad žmonės, pasiėmę paskolas su kintamomis palūkanų normomis, patirs didesnes išlaidas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją