„Infliacija yra pakankamai aukšta ir iš esmės turbūt galima drąsiai sakyti, kad visos ES valstybės taiko vienokios arba kitokios apimties nevienareikšmiškai vertinamas infliacijos pasekmių mažinimo priemones, bet mūsų pozicija yra labai aiški – reikia laikytis fiskalinės drausmės, su naujomis priemonėmis neprisidėti prie dar stipresnių infliacinių procesų skatinimo, nes tai šioje aplinkoje yra gana sudėtingas uždavinys“, – penktadienį žurnalistams teigė G. Šimkus.

Jis tvirtina, kad infliacijos pasekmes mažinančios priemonės turi būti tikslingos ir nukreiptos tiems, kam labiausiai reikia – pažeidžiamiems, jautriausiems visuomenės nariams, bet jos neturi būti plačios.

„Todėl, pavyzdžiui, PVM lengvatos, mokesčio mažinimas nėra tinkama priemonė, nes tai yra labai plati priemonė, kurios naudą gauna ir gaunantys pajamas, ir susiduriantys su sunkumais“, – sakė LB valdybos pirmininkas.

„Žymiai geriau visuomenės požiūriu yra riboti mūsų valstybės resursus ir nukreipti tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos šiuo sudėtingu laikotarpiu“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad birželio pradžioje, kelias savaites dėl progos pateikti savo „antiinfliacinius“ siūlymus Seimo posėdžius boikotavusi opozicija galiausiai, tą patį mėnesį pristatė keturis parengto paketo projektus.

Tačiau jau po pateikimo buvo atmestos visos keturios opozicijos iniciatyvos. Toks valdančiųjų sprendimas buvo palydėtas aštria opozicijos kritika. Teigta, kad vykusios derybos Dialogo grupėje buvo tik butaforinės, kad valdantieji pažemino opoziciją ir pamynė demokratines vertybes.

Opozicinių frakcijų parengtame pakete buvo teikiami siūlymai dėl lengvatinio PVM taikymo maisto produktams, šildymui, mažint akcizus kurui, taip pat neapmokestinamąjį pajamų dydį sulyginti su minimalia mėnesine alga, atidėti elektros rinkos liberalizavimą ir nuo dabar galiojančio 6 mėnesių iki 12 mėnesių pratęsti terminą, kada įsigaliotų nauji mokestiniai pakeitimai.

Valdantiesiems atmetus opozicijos parengtus „antiinfliacinius“ siūlymus, parlamentarai užsiminė vasarą ketinantys parengti naujas iniciatyvas. Seimo pirmininkė praėjusio mėnesio pabaigoje teigė, kad apie tai, kaip atrodys parlamentarų darbas su premjere Ingrida Šimonyte, bus aptarta jau kitą savaitę.

Tuo tarpu liepos viduryje premjerė I. Šimonytė sakė, kad derinti naujas priemones infliacijos poveikiui gyventojams sušvelninti dar anksti, o pirmąsias diskusijas opozicija ir Vyriausybė galėtų pradėti baigus paruošiamuosius darbus – po kelių savaičių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją