„Gruodžio antroje pusėje buvo atvažiavusi į Lietuvą „Pekao“ banko vadovybė ir tai, manau, yra labai rimtas signalas apie jų ketinimus. Aš esu optimistas, nes mes kalbėjome ne tik su šiais bankais, bet su 60 bankų per pastaruosius metus pristatydami jiems veiklos galimybes Lietuvoje.

Bet mes turime atsisakyti tam tikro naivumo, kad į šitą rinką ateina dėl atėjimo. Bankas pradėtų veiklą Lietuvoje tik tada, jeigu jis realiai matytų verslo galimybes. Jas pristatyti ir yra mūsų užduotis – parodyti, kokia yra mūsų šalies ekonomika, parodyti potencialą bankų paslaugų plėtrai, kreditavimo plėtrai“, – interviu „15min“ sakė jis.

Tiesa, kaip ekspertai jau anksčiau yra komentavę Delfi, galimai šis atėjęs bankas teiktų paslaugas tik verslui, bet ne gyventojams.

„Realiai, kas šiuo metu yra žinoma, nepatvirtintais duomenimis, tai, kad du Lenkijos bankai tikrai planuoja pradėti vykdyti veiklą Lietuvoje, tai yra „Pekao“ ir „PKO“ bankai. Tikriausiai, tik jie žino, kokia forma ir kaip tai veiks, bet daugiau ar mažiau yra aišku, kad tai yra susiję su keleto projektų, susijusių su lenkišku kapitalu, finansavimu.

Kadangi turime didžiulį finansinį klientą, tai yra „Orlean Lietuva“ – vien dėl jo veiklos pradėti veiklą Lietuvoje jie gali būti suinteresuoti“, – dar gruodį Delfi komentavo „Investuotojų forumo“ ekonomikos ir politikos analitikas Vilius Tamkvaitis.

ELTA jau skelbė, kad gruodžio viduryje G. Šimkus ir Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta buvo priėmę lenkų komercinio banko „Pekao“ delegaciją. Tiek G. Šimkus, tiek finansų ministrė Gintarė Skaistė jau yra minėję, kad susidomėjimas Lietuvos rinka iš užsienio juntamas, teigė, jog naujo dalyvio atėjimas veikiausiai yra tik laiko klausimas.

Šiuo metu Lietuvos bankų sektoriuje veikia 18 dalyvių: banko licencijas turi 13, dar 5 veikia kaip užsienio bankų filialai. Didžiąją dalį rinkos užima „Swedbank“, SEB ir „Luminor“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)