„NEG Recycling“ antradienį pranešė, kad nepadengus pradelstų skolų sausio 22 dieną bendrovė sustabdys atliekų priėmimą.

„Laukėm išties ilgai. Tačiau įrenginius reikia prižiūrėti ir tvarkyti, reikia mokėti atlyginimus mūsų žmonėms, o tą daryti vis sunkiau. Jeigu viskas vyktų, kaip numatyta sutartyje, šios problemos nebūtų“, – pranešime sakė „NEG Recycling“ vadovas Orentas Strikaitis.

Anot jo, iki lapkričio prisikaupė apie pusė milijono eurų skolų – dalis jų padengta, apmokėjimas tapo reguliarus, bet apmokama tik pusė ar dar mažesnė kiekvienos sąskaitos dalis.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro vadovas Žilvinas Šilgalis BNS tikino, kad centras neprivalo mokėti už netinkamą bendrovės darbą.

„Taip, mes nesumokėjome, tačiau sutartis numato, kad neturime pareigos mokėti už netinkamai sutvarkytas atliekas. Jie mums žalos padarė už 2 milijonus eurų“, – sakė Ž. Šilgalis.

Anot jo, 2 mln. eurų žala susidarė dėl netinkamų paslaugų ir pažeidimų, todėl praėjusių metų gegužę centro dalininkai nusprendė nutraukti sutartį su „NEG Recycling“. Dėl to abi pusės šiuo metu bylinėjasi teisme.

„Noriu pabrėžti, kad atliekų priėmimas stabdomas prieš pat skelbiant sprendimą dėl sutarties nutraukimo ir dėl skolų pirmos instancijos teisme. Tai grubus šantažas, juk atliekų regione daugiau nėra kur dėti, jis atskleidžia cinišką privataus operatoriaus elgesį atliekų tvarkymo grandinėje“, – BNS sakė Ž. Šilgalis.

„NEG Recycling“ Šiaulių apygardos teismo prašo pripažinti, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras negali vienašališkai nutraukti sutarties. Anot teismo atstovo Vytauto Jončo, sprendimą teismas planuoja skelbti sausio 24 dieną.

„Turime subjektą („NEG Recycling“ – BNS), kuris atliekų tinkamai neapdoroja, jo veiklą tikrinti trukdo, su sutarties nutraukimu nesutinka, o dabar dar ir grasina Šiaulių regione sukelti ekstremaliąją situaciją, jei centras nesumokės sumų, dėl kurių priteisimo dar tik vyksta teisminiai ginčai. Civilizuotuose santykiuose toks elgesys neįsivaizduojamas“, – pranešime spaudai sakė Ž. Šilgalis.

Anot jo, dalį mokėjimų pagal sutartį „NEG Recycling“ gauna iki šios dienos – centras už paslaugas įmonei nuo praėjusių metų birželio iki šiol sumokėjo 308 tūkst. eurų.

„NEG Recycling“ grasinimus nutraukti atliekų priėmimą į gamyklą sunku pavadinti kitaip, nei reketavimu“, – teigė Ž. Šilgalis.

Centro ir „NEG Recycling“ sutartis pasirašyta 2013 metais, o pažeidimai, Ž. Šilgalio teigimu, padaryti per visą jos galiojimo laiką.

Į „NEG Recycling“ mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius kasdien atvežama po 200 tonų komunalinių atliekų, kurios išrūšiuojamos, apdirbamos ir išvežamos deginti arba į sąvartyną.

„Veikdama pilnu pajėgimu, tačiau už tai negaudama pajamų, „NEG Recycling“ negali tinkamai ir pilnai atsiskaityti su tiekėjais, dėl ko tenka mokėti sutartyse numatytas netesybas. Stringa ir detalių įrenginiams pirkimas – jų įsigijimas gali trukti ir kelis mėnesius, todėl jau dabar įvykus didesniam gedimui, įrenginius gali tekti stabdyti arba jie veiks nepilnu pajėgumu“, – teigia įmonė.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras aptarnauja apie 260 tūkst. gyventojų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją