Pagrindinę išvadą Seimui teikiantis Ekonomikos komitetas trečiadienį pritarė tokioms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms.

Komitetas, be kita ko, nusprendė, kad lietuvišką natūralios fermentacijos vaisių ar uogų vyną ar jo gėrimus būtų galima pilstyti į didesnę ne tik plastiko, bet ir sudėtinę arba kombinuotą pakuotes.

Už tokį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymą balsavo dauguma komiteto narių.

„Esmė yra leisti pilstyti vaisių ir uogų vyną į tokias pakuotes, kurios yra analogai toms pakuotėms, į kurias Europos Sąjungos šalys pilsto vyną – tiek plastikines, tiek ir į kombinuotąsias, vadinamuosiu tetrapakus ir į sudėtines pakuotes, vadinamąsias bag-in-box, kai maišelis su kraneliu yra dėžėje. Tiek vynai jau pilstomi į šias pakuotes, tiek obuolių sultys“, – komitete trečiadienį teigė viceministrė Ieva Valeškaitė.

Teisingumo ministerijos Europos Sąjungos teisės grupė siūlė pataisas suderinti su Briuseliu, bet Ekonomikos komitetas tam nepritarė, o pataisų įsigaliojimą atidėjo iki 2023 metų balandžio.

Dabar Lietuvoje draudžiama alų, fermentuotus alkoholinius kokteilius, stipresnius nei 6 laipsniai, išpilstyti į didesnę negu 0,2 litro plastiko tarą, o išimtys taikomos tik stiklinei, keraminei, medinei ar metalinei pakuotei. Silpnesnis (iki 6 laipsnių) alus ar fermentuoti gėrimai negali būti išpilstyti į didesnę negu vieno litro tarą.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją