„Komitetas neturėtų būti nuošalyje. Paprašysiu, kad komiteto biuras apklaustų parlamentarus, ar būtų tikslinga daryti neeilinį posėdį, išklausant finansų ministrą ar atsakingų darbuotojų, kurie dirba Briuselyje, dėl situacijos su Graikija, kokią poziciją turėtų užimti Lietuva tuo klausimu“, - BNS sakė Biudžeto ir finansųkomiteto pirmininkas „darbietis“ Petras Narkevičius.

Anot jo, toks posėdis būtų naudingas: „Čia yra pinigai, kuriuos Lietuva turi skirti atitinkamos šalies išlaidavimui dengti. Kiek tų pinigų reikės, kokiam laikui? Yra klausimų. Reikia atsakymų“.

Šią savaitę Graikijos krizės klausimą svarstė Seimo Europos reikalų komitetas, tačiau joks sprendimas nebuvo priimtas.

Komiteto vadovas Gediminas Kirkilas BNS teigė, kad jeigu Graikija ES pateiks konkrečius įsipareigojimus dėl išlaidų mažinimo ir prašymą tęsti jai finansinę paramą, komitetas penktadienį gali svarstyti „kažką konkrečiau“.

G.Kirkilas nespėliojo, koks galėtų būti komiteto sprendimas dėl to, ar Graikijai turėtų būti skiriama finansinė parama iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM), į kurį įnašus moka ir Lietuva.

„Tai sunkus klausimas. Komitete yra įvairių nuomonių - vieni, kad išsaugoti Graikiją ES, kiti mano, kad negalima tokio precedento daryti ir reikia šalinti. Vieningos nuomonės nėra“, - BNS teigė G.Kirkilas.
Lietuva į ESM fondą jau pervedė 65,44 mln. eurų, o iš viso per penkerius metus į jį perves 327,2 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)