Parlamentarai ketvirtadienį nepriėmė svarstyti Lietuvos regionų frakcijos narių Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio parengtos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos. Už balsavo 48 Seimo narių, prieš buvo 37, o 28 susilaikė.

Kitu balsavimu pataisa iniciatoriams buvo grąžinta tobulinti.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė siūlė PVM lengvatą taikyti ne visiam maistui, o tik svarbiausių produktų krepšeliui.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Algirdo Butkevičiaus skaičiavimais, Seimui priėmus pataisas dėl nulinio PVM maistui, biudžeto netektys siektų 250 mln. eurų.

Pataisos iniciatoriai mano kitaip – jų teigimu, galimas laikinas PVM įplaukų sumažėjimas, o padidėjus vartojimui šie praradimai būtų kompensuoti.

Prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė yra sakius, kad ieškant būdų kovoti su aukšta infliacija Lietuvoje galėtų būti įvesta PVM lengvata maistui.

Premjerė Ingrida Šimonytė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau tvirtino, kad Vyriausybė neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifo maistui.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją