„Pagrindinis tikslas buvo prevencija, įspėjimai. Tikrintos viešojo maitinimo įmonės bei kultūros, pramogų ir kiti renginiai, įvairūs festivaliai“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Sveikatos apsaugos ministerijoje sakė R. Lingienė.

Anot jos, pagrindinis tikslas buvo nustatyti, kaip laikomasi reikalavimų atvirose ir uždarose erdvėse per renginius, taip pat viešojo maitinimo įstaigose laukiant maisto ar gėrimo dėvėti kaukes ar kitas burną, nosį dengiančias priemones, laikytis minimalių atstumų. Taip pat žiūrėta, kokia informacija pateikiama lankytojams.

R. Lingienės teigimu, patikrintas 71 renginys, tarp jų festivalis Gargžduose „Minijos slėnyje“, Rokiškio rajone vykęs Kastyčio Kerbedžio koncertas, „Muzikinė iškyla“ Kūdrų parke Vilniuje, „Velomaratonas“.

„Apie 20 proc. patikrintų renginių nustatyti tam tikri operacijų vadovo reikalavimų nevykdymai viena ar kita apimtimi – dalis asmenų nedėvėjo kaukių arba kitų priemonių arba jas dėvėjo netinkamai, nesilaikė atstumų tarp asmenų“, – sakė R. Lingienė.

Jos teigimu, patikrinimų tikslas nebuvo bausti – įspėjimų sulaukė reikalavimų nevykdę asmenys ir renginių organizatoriai.

„Kalbant apie viešojo maitinimo įmones – restoranus, barus – daugiausia pastebėta, kad buvo lankytojams ne visada pateikta pilna išsami informacija apie privalomas prevencijos priemones, apie tai, kokių higienos priemonių jie turi laikytis“, – tvirtino R. Lingienė.

Iš viso patikrintos 1309 vietos, nustatyti 326 pažeidimai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra minėjęs, kad nuo šių patikrinimų rezultatų priklausys Vyriausybės sprendimai dėl kavinių, barų, naktinių klubų darbo laiko.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės