„Į bet kokius mokestinius pakeitimus žiūriu labai atsargiai. Ko nerekomenduoja tarptautinės organizacijos šiuo metu, tai daryti sisteminus pokyčius mokesčių sistemoje, kadangi yra daug greitesnių ir efektyvesnių priemonių, pavyzdžiui, garantijos, subsidijos ir kitos. Tam, kad nesiveltume Seime į begalines diskusijas dėl vieno ar kito mokesčio, tikrai būčiau labai atsargus su bet kokiais mokestiniais pakeitimais“, – spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė V. Šapoka.

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta antradienį sakė, kad pajamų mokesčio mažinimo galimybę kaip ekonomikos skatinimo priemonę Gitanas Nausėda aptarė su ekonomistais praėjusią savaitę. Anot jo, siūloma laikinai – iki šių metų pabaigos – sumažinti šį mokestį ir taip padidinti visų dirbančių žmonių pajamas, paskatinti paklausą bei sušvelninti ekonomikos nuosmukį.

Anot jo, analitikams šiemet prognozuojant apie 8-10 proc. ekonomikos susitraukimą, kai kurios prognozės numato analogišką augimą kitąmet, todėl būtina „amortizuoti ekonomikos nuosmukį būtent šiais metais“.

Šiuo metu pagrindinis pajamų mokesčio tarifas yra 20 proc.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)