Apeliacinis teismas birželio 2-ąją nutraukė „Arvi ir ko“ ir „Cross financing company“ inicijuotą bylą dėl „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ akcijų perdavimo, nes kreditoriai priėmė naują sprendimą.

„Balandžio 28 dieną kreditorių susirinkimui priėmus šioje byloje spręstino ginčo klausimu naują nutarimą išnyko pagrindas atlikti 2021-ųjų gruodžio 23-iosios kreditorių susirinkime priimto nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo vertinimą“, – rašoma teismo nutartyje.

Akcijos „Cross financing company“ buvo perduotos vykdant gruodį įvykusio susirinkimo nutarimą, tačiau vienas kreditorių – „Dreymoor Fertilizers Overseas“ Kauno apygardos teismo paprašė jį panaikinti. Šis kovo mėnesį prašymą tenkino konstatavęs, kad akcijų perduoti negalima neišsprendus klausimo dėl administravimo išlaidų atskaitymo iš perduodamo įkeisto turto vertės.

„Arvi ir ko“ bei „Cross financing company“ tokį teismo sprendimą apskundė ir prašė atmesti „Dreymoor Fertilizers Overseas“ pretenzijas.

Šalims bylinėjantis balandžio 28-ąją kreditoriai iš naujo susitarė, kad „Cross financing company“ gali perimti 2,7 mln. eurų įvertintas „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ akcijas, tuo pačiu bendrovė įsipareigojo padengti turto vertinimo ir bankroto administravimo išlaidas – beveik 137 tūkst. eurų. Skundų dėl tokio sprendimo teismai negavo.

Bankroto byla „Arvi ir ko“ iškelta 2020 metų gruodį bendrovių „Dreymoor Fertilizers Overseas“, „Belor“ bei „Arvi ir ko“ vadovo Vytauto Freimanto prašymu.

Bendra teismo patvirtinta kreditorių reikalavimų suma siekia 19 mln. eurų, iš jų 49,2 proc. tenka bendrovei „Cross Financing Company“. Registrų centro duomenimis, vienintelė jos akcininkė yra „EDS Invest 4“, tuo metu pastarosios akcijas valdo „Imlitex Holdings“ ir „Easy Debt Service“.

Grupės savininkas Vidmantas Kučinskas yra nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61,8 mln. eurų. Verslininkas daugiausiai skolingas Rusijos bankui „Alfa Bank“ – 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – Rusijos „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.

„Arvi ir ko“ ir „Rietavo veterinarinė sanitarija“ yra pripažintos bankrutavusiomis. Bankroto bylos taip pat yra iškeltos grupės įmonėms „Arvi kalakutai“, „Arvi fertis“, „Marijampolės pašarai“.

V. Kučinskas siekė ir asmeninio bankroto, tačiau teismai tokio prašymo netenkino motyvuojant verslininko nesąžiningumu ir pateikta ne visa informacija apie nemokumą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės