aA
Revolut” duomenų serverius turi tik Europos Sąjungoje ir Jungtinėje Karalystėje, tik juose ir yra saugomi ES ir Didžiosios Britanijos klientų duomenys, rašoma pranešime spaudai.
Nikolajus Storonskis
© DELFI / Kiril Čachovskij

DELFI pateikia neredaguotą „Revolut“ vadovo „Revolut” įkūrėjo ir vadovo Nik Storonsky laišką:

Be jokios abejonės, labai liūdina tai, kad aš ir mano kompanija yra puolama dėl tokių nekontroliuojamų aplinkybių, kaip kad mano gimimo vieta. Noriu patikinti, kad žinau ir gerbiu Lietuvos istoriją, ir suprantu, kodėl šalyje Rusijos paminėjimas kelia užaštrintus jausmus, net jei tas paminėjimas nėra paremtas teisingais ir reikšmingais faktais. Istorija, kurią apie „Revolut” vakar buvo bandoma konstruoti Lietuvos spaudoje, yra sudėliota iš nesusijusių faktų ir klaidingų teiginių - todėl naudojuosi šia proga aiškiai parodyti, kad kuriama istorija neatitinka tikrovės.

Lietuvą bankinės licencijos gavimui pasirinkau dėl fintech įmonėms ypač palankios ir draugiškos aplinkos - ją kuria visa eilė vietos institucijų, ir dėl puikaus universitetų darbo rengiant stiprius specialistus technologijų srityje. Lietuva atliko didžiulį darbą, kurdama savo reputaciją kaip naujas traukos centras Europoje fintech investicijoms, ir didžiausia man dabar kylanti baimė yra tai, kad dėl įvairių paniką kurstančių veiksmų šis įdirbis nueis veltui, o stambūs užsienio investuotojai, ieškantys palankios ir stabilios aplinkos darbui, bus atbaidyti.

Lietuvoje turime jau per 170.000 klientų ir visada džiaugėmės, kad tarp technologiškai imlių vietos gyventojų greitai užsitarnavome gerą vardą - todėl mūsų tapimas banku būtent Lietuvoje man yra labai svarbus žingsnis, kurio dėka galėsime ir toliau demonstruoti, jog bankinių paslaugų teikimas gali būti geresnis, pažangesnis, patogesnis, ir pigesnis.

Dėl klaidingos informacijos apie mūsų serverius ir informacijos saugojimą:

Noriu patikinti, kad bet kokios spėlionės apie mūsų serverių ir duomenų perkėlimą į Rusiją yra visiškai neteisingos. Visi „Revolut” serveriai yra tik Didžiojoje Britanijoje ir Europos Sąjungoje, kaip kad to reikalauja reguliaciniai reikalavimai. Vieną kartą jau esame viešai paneigę teiginius apie serverių ir informacijos laikymą Rusijoje - ir vėliau šie teiginiai spaudoje buvo paremti informacija, kad taip elgtis mes negalima paprasčiausiai dėl galiojančio reguliavimo.

Gali būti, kad ateityje, plečiantis į šalis už Europos Sąjungos ribų, kai kurie serveriai turės būti ir kai kuriose iš tų šalių, pagal vietos reguliacinius reikalavimus - tačiau visais atvejais, vietos serveriuose bus saugoma tik vietos vartotojų informacija.

„Revolut” vadovo atviras laiškas: istorija apie mus kuriama klaidingais teiginiais ir nesusijusiais faktais
© Flickr

Spėliojimai, kad Europos Sąjungos klientui atliekant pinigines operacijas su klientais Rusijoje, ES kliento duomenys bus prieinami ir Rusijos institucijoms, yra neteisingi. To nebus.

Dėl „DST Global” investicijos

Teiginiai, kad „Revolut” investicijos kokiu nors būdu ar apimtimi atėjo iš Kremliaus, yra neteisingi.

Kaip vienas svarbiausių rizikos kapitalo fondų pasaulyje, platų „DST Global” investicijų portfelį formuoja įvairių tarptautinių kompanijų investicijos, tačiau „DST Global” neturi nei vieno investuotojo iš Rusijos. Ši Honkonge įsikūrusi įmonė neturi ir nei vieno ofiso ar kitos lokacijos Rusijoje, o Jurijus Milneris yra vienas iš 6 kompanijos partnerių. Rusijoje gimęs J. Milneris yra žydų tautybės, ir pats gyvena JAV.

„DST Global” yra pasyvus mažumos investuotojas, o tai reiškia, kad „Revolut” valdyboje jie neturi balso teisės nei įtakos sprendimų priėmime.

Be to, visi pačios įmonės „DST Global” investuotojai taip pat yra pasyvūs investuotojai - tai reiškia, kad jie įsipareigoja tik skirti lėšas, kurias „DST Global” investuoja savo nuožiūra, ir neturi jokios įtakos įmonei renkantis kompanijas, į kurias ji nori investuoti.

Galiausiai, įmonėje keičiantis investuotojų struktūrai, šis sprendimas turi būti patvirtintas valdybos, ir visų kitų investuotojų. Nors ir man nesmagu apie „Revolut” valdybą kalbėti šiuos žmones vertinant pagal jų tautybę, tačiau šioje tarptautinėje valdybos narių kompanijoje aš esu vienintelis, gimęs Rusijoje (nors dabar ir esu Didžiosios Britanijos pilietis).

Be valdybos patvirtinimų, visus tokius pokyčius, visą su investuotojais ir jų pasikeitimu susijusią informaciją, tikrino net keliolika nacionalinių Lietuvos komisijų ir komitetų; Lietuvos Bankas ir Europos Centrinis bankas rinko su mūsų ateities planais ir plėtra susijusią informaciją net iš tų šalių institucijų, kuriose paslaugų dar net neteikiame (tarkime, JAV, Japonijos ar Singapūro). Tai, kas dabar vyksta Lietuvos viešojoje erdvėje, su nerimu vertinu kaip nepasitikėjimo nacionalinėmis institucijomis kurstymą bei skleidimą - nepasitikėjimą institucijomis, kurios daugiau kaip metus dirbo rinkdamos informaciją į visus šiandien vėl keliamus klausimus ar kuriamus susirūpinimus. Aš panikos kurstymo nepalaikau, ir į tai turi būti žiūrima atsakingai.

Apie mano tėvą:

Mano tėvas - kuris, beje, yra ukrainietis - yra mokslininkas, inžinierius, dėstytojas, daugiau kaip 50-ties mokslinių darbų autorius, kurio vardu Pasaulinėje intelektinės nuosavybės organizacijoje (WIPO) yra užregistruoti dviejų išradimų patentai; jis dirba mokslinių tyrimų institute „Promgaz”, kur vadovauja savo inžinierių komandai.

„Revolut” vadovo atviras laiškas: istorija apie mus kuriama klaidingais teiginiais ir nesusijusiais faktais
© LRT

Niekada nemaniau, kad mano asmeninis gyvenimas turėtų būti atviras viešam aptarinėjimui - nei tai, kaip aš augau, nei mano šeima šiandien. Niekada nekalbu apie savo asmeninį gyvenimą, bet nieko ir neslėpiu - nei faktų apie savo tėvą, nei apie pusiau ukrainietę, pusiau rusę motiną - ir tikrai nematau, kaip tokia informacija yra susijusi su tuo, ką darau ir kuriu šiandien.

Yra vienintelis dalykas, kurį pripažįstu ir dėl kurio prisiimu atsakomybę - tai yra žmogiškoji klaida mano komandoje, dėl kurios informacija apie mano tėvą buvo klaidingai paneigta, o vėliau patvirtinta. Kaip ir bet kurioje kitoje didelėje kompanijoje, mano darbuotojai nebėga tiesiai pas mane su kiekvienu klausimu. Tačiau šiuo atveju, būtent dėl to ir įsivėlė klaida.

Komandos viduje aiškinamės, kodėl „Revolut” atstovei Lietuvoje, ir tada - porai žiniasklaidos atstovų, pirma buvo pateikta klaidinga informacija. Tačiau kai šis klausimas buvo užduotas man tiesiogiai, aš į jį atsakiau iškart ir vienareikšmiškai. Su tais žiniasklaidos atstovais, kurie anksčiau buvę klaidingą atsakymą, buvo iškart susisiekta, paaiškinant klaidos pobūdį, atsiprašant už ją, ir pateikiant teisingą atsakymą. Dar kartą pabrėžiu, kad tai buvo žmogiškoji klaida, ir daugiau nematau nieko, ką šioje vietoje reikėtų plėtoti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

JAV pareigūnas pripažįsta, kad vartotojams gali tekti padengti dalį išlaidų muitams

JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas trečiadienį pripažino, kad vartotojams gali mokėti...

Strėlis ketina skųsti jam skirtą 200 tūkst. eurų baudą

Pieno perdirbimo bendrovės Vilkyškių pieninė ir žemės ūkio investicijų bendrovės „Auga...

Teismas įpareigojo įmonę sunaikinti į rinką patekusius užterštus saldainius (14)

Vilniaus apygardos teismas įpareigojo įmonę sunaikinti į rinką patekusius saldainius su per...

„Sodra“ nutraukė pensijų išnešiojimo Vilniuje ir Kaune konkursą (3)

„Sodra“ ketvirtadienį nutraukė kovo mėnesį skelbtą pensijų ir kitų socialinių išmokų...

TVF įspėja: dėl JAV ir Kinijos prekybos karo didės kainos (3)

Eskaluojamas prekybos karas tarp JAV ir Kinijos pakenks 2019-ųjų ekonomikos augimui, o...

Top naujienos

Šimonytė: aš nevengiu sąsajų su partija, tačiau turiu visišką sprendimų laisvę (425)

Prezidento posto siekianti Ingrida Šimonytė sako, kad rinkimų kampanija niekaip nepakeitė jos...

Lietuvos nusikalstamumui – dar neregėtas teisėsaugos smūgis: paviešino, kaip gudriai grupuotės veikia šiais laikais (126)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...

Rusijos propagandistas prisikalbėjo, sulaukė kvietimo į dvikovą (260)

Rusijos valstybinės televizijos propagandininkas sulaukė kvietimo į dvikovą – ir viskas dėl...

Įsivyraus vėsesni orai (1)

Penktadienio dieną šaltasis atmosferos frontas iš mūsų šalies stums paskutinius šiltos ir...

Valinską pagyręs Jasikevičius kalbėjo apie White'o svorį ir svarbiausią faktorių finale (2)

Į „Betsafe– LKL “ finalą žengusio Kauno „Žalgirio“ vedlys Šarūnas Jasikevičius...

Mėnesio prognozė: birželio orai džiugins, bet ne visą laiką (14)

Lietuvos upėse ir ežeruose paviršinė vandens temperatūra netoli kranto jau yra pasiekusi...

Panevėžyje rimto pasipriešinimo nesulaukęs „Žalgiris“ – LKL finale (45)

Kauno „Žalgiris“ tęsia tradiciją – jau 26-tą sezoną iš eilės iškopė į...

Mokslų daktarė išaiškino, kokia smidrų nauda mūsų organizmui ir kaip tinkamai juos reikia paruošti (50)

Nors lietuviai smidrus atrado pakankamai neseniai, tačiau kulinariniame meniu jie gyvuoja jau...

Neatsilaikė rusaitės kerams: „nuodų spintoje“ laikytas įrašas paviešintas Europai lemtingu metu (78)

Nelyginant perkūnas iš giedro dangaus į Austrijos vyriausybę trenkė kompromituojantis vaizdo...

Neseniai vaikelio susilaukusi Gerda Žemaitė švenčia gimtadienį: ryte sulaukė ypatingos sūnaus dovanos (43)

„TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė švenčia 38-ąjį gimtadienį. Balandžio 3-iąją...