„Achemos“ profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė BNS ketvirtadienį sakė, paskelbus streiko datą vadovybė pažadėjo kai kurių pakeitimų, tačiau pagrindinio reikalavimo – pasirašyti kolektyvinę sutartį – neįvykdė.

„Pranešta, kad padaryti pakeitimai, koreguojama naujai siūloma darbo užmokesčio sistema, įvedama 20 proc. premija į tarifinį atlyginimą, todėl daugumos darbuotojų atlyginimai nenukentės. Pagerinimas yra, bet jo nepakanka, kol kas iš darbdavio atstovų kalbos apie kolektyvinės sutarties pasirašymą nesulaukėme. Darbuotojai nori raštiško įsipareigojimo ir be jo nesitrauks“, – BNS kalbėjo B. Daškevičienė.

Vėliau ji patikslino, kad premijos perkėlimas į atlyginimo tarifą nėra laikomas darbo užmokesčio didinimu.

„Sausio 1-osios vadovybės sprendimu į tarifą būtų perkelta tik dalis premijos, o tai būtų lėmę atlyginimo mažėjimą. Šis pakeitimas išsprendė tą problemą, kad apsaugo nuo atlyginimo mažėjimo, bet tai nėra didinimas“, – paaiškino B. Daškevičienė.

Be to, jos teigimu, dirbantiems streiko metu darbuotojams siūloma mokėti du-tris kartus didesnį atlyginimą, vadovybė daro spaudimą, kad žmonės nestreikuotų.

„Tai rodo, kad bendrovė turi galimybę mokėti daugiau, bet jie renkasi tai daryti tik streiko metu. Nepripažįsta profsąjungos, kuriai jau priklauso ne 30, o 40 procentų darbuotojų. Rengiami susirinkimai, darbuotojai kviečiami, jaučiamas spaudimas, trukdoma veiklai“, – sakė profsąjungos pirmininkė.

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ketvirtadienį pareiškė, kad dėl streiko gali tekti stabdyti gamybą, gamybos procesas gali likti be priežiūros ir kontrolės bei paragino įmonės vadovybę užtikrinti įmonės ir visų rajono gyventojų saugumą.

BNS žiniomis, bendrovės vadovybė ir profsąjunga ketvirtadienį rengia susitikimą ir sieks pasidalinti atsakomybėmis dėl saugumo streiko metu.

B. Daškevičienė tikino neabejojanti, kad gamybą streiko metu teks stabdyti, nes streikuojantys darbuotojai dirba įvairus darbus.

„Nėra kitos išeities, darbuotojai, dirbantys pamainomis, pasišalins iš darbo vietos, o kitos pamainos į darbą neatvyks. Yra penki darbo laiko vienetai, streiko metu į kiekvieną pamainą neatvyks skirtingas skaičius žmonių. Streikuojantys žmonės – nuo administracijos, iki operatorių, inžinierių, technologų – apima visas pareigų rūšis“, – BNS ketvirtadienį sakė profesinės sąjungos pirmininkė.

Ji negalėjo pasakyti tikslaus streikuojančių darbuotojų skaičiaus, tačiau sakė, kad jis gali siekti šimtus.

„Galima kalbėti apie šimtus. Jie pasidaliję į penkias pamainas. Vienu metu bendrovėje dirba apie 600 žmonių, jeigu vienu metu neatvyks 200, tai kyla didžiulė grėsmė gamybos procesui, darbdavys tik konkrečios pamainos metu pamatys, kiek žmonių nėra“, – kalbėjo profsąjungos pirmininkė.

„Achemos“ vadovybė žadėjo situaciją pakomentuoti vėliau.

Bendrovės profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. iš maždaug 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.

Principinis sprendimas rengti streiką priimtas pernai gruodį, tam pritarė 81 proc. profsąjungos narių – apie 30 proc. visų „Achemos“ darbuotojų.

Didžiausia dujų vartotoja šalyje „Achema“ dėl itin brangių dujų nuo pernai rugsėjo dirba ne visu pajėgumu. Pasak jos vadovo Ramūno Miliausko, gamyklos veikla nuo liepos yra nuostolinga, skelbta, kad ji dirba pagal laikinų prastovų modelį – pamainomis kas dvi savaites, o dalinėse prastovose yra apie 60 darbuotojų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)