Pasak Gitano Nausėdos patarėjos, įvedant tokią lengvatą reikėtų ieškoti modelio, kad jos naudą pajustų galutinis vartotojas.

„Viena iš tų priemonių yra PVM lengvatos maistui, tai viena iš opcijų, kuri daugelyje Europos Sąjungos šalių tai yra taikoma ir lengvatos maisto produktams netaikomos tik keliose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje“, – antradienį Žinių radijui sakė I. Segalovičienė.

Ši priemonė greitai pritaikoma, gali turėti tikrai labai didelę naudą vartotojui, tačiau trūkumas tyra tam tikras taiklumas, todėl reikėtų ieškoti tam tikro modelio, kad visa PVM lengvata atitektų galutiniam vartotojui“, − pridūrė ji.

Patarėja teigė negalinti pasakyti, ar lengvata galėtų būti taikoma visiems maisto produktams, ar tik atskiroms grupėms.

„Sunku pasakyti, nenorėčiau siūlyti sprendimų, tai plataus ekspertinio darbo rezultatai. Visų pirma mes kalbame apie būtiniausio maisto grupes“, − kalbėjo I. Segalovičienė.

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau tvirtino, kad Lietuva neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifą maistui.

Seimas praėjusią savaitę patikslino šių metų valstybės biudžetą ir papildomai numatė beveik milijardą eurų priemonėms, skirtoms padėti sumažinti naštą gyventojams dėl augančių kainų.

I. Segalovičienė sakė, kad situacijai negerėjant, vėliau šiemet gali tekti biudžetą tikslinti iš naujo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją