Palangos mero teigimu, miestas nebegali iš savo biudžeto finansuoti visos miesto infrastruktūros.

„Mes finansuojame ir gelbėjimo paslaugą, kuri miestui kainuoja, berods, beveik 400 tūkstančių eurų, finansuojame šiukšlių išvežimą iš viešų erdvių, tai yra tonomis, finansuojame higieninės infrastruktūros išlaikymą ir iš biudžeto reikia išimti beveik 2,5 milijonų eurų“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Šarūnas Vaitkus

Poilsiautojų naujovė nesupykdė

„Dabar jau mokame, padidės keliais ten centais, o jiems labai pelnas geras, vis tiek. Jiems reikia iš kažko miestą tvarkyti“, – teigė gatvėje kalbintas vyras.

„Atvažiavusi esu iš užsienio, tai esu pasiilgusi, čia gal sentimentai, bet skirtumo nėra, ar euras, ar du. Jeigu pakeltų 5 eurais – būtų galima kelti tokį klausimą“, – dalijosi moteris.

Tačiau už brangstančia nakvynę poilsiautojai norėtų iš kurorto gauti daugiau.

„Daugiau nemokamų automobilių stovėjimo aikštelių. Čia yra problema“, – teigė moteris.

Kitiems kurorte pritrūksta viešųjų tualetų švaros.

„Vakar buvau apsilankiusi ir toks nelabai vaizdas buvo vakare. Čia labai reikėtų atsižvelgti“, – teigė poilsiautoja.

Jaunimui trūksta renginių.

„Renginiai ne sezono metu yra labai stiprus dalykas. Tikrai pasijaučia, kad, pavyzdžiui, žiemos metu, tikrai nėra ką veikti Palangoje“, – teigė mergina.

Basanavičiaus gatvės praeiviai

Idėją Palangos taryboje palaikė ne visi

Kai kurie tarybos nariai įsitikinę, kad mokestį reikėjo didinti jau prieš porą metų ir sako, kad būtina iš šešėlio ištraukti visą verslą bei didinti pagalvės mokesčio kontrolę.

„Trūksta dar įstatymų, dar ir Seime reikia priimti tam tikrų pataisų, kokios galėtų būti baudos, nes mes patys baudų negalime įvedinėti. Manau, kad tas mokestis gali būti netgi diferencijuotas ateity, todėl, kad yra tam tikra dalis visiškai neapmokestinta“, – dalijosi Palangos tarybos narys Dainius Želvys.

Kiti tarybos nariai mokesčio didinimą vadina naktine reforma.

„Nuo naujų metų – dar nieko nesakyčiau. Gal ne tiek drastiškai, gal 1,50, ne 2 eurai. Pinigų, aišku, savivaldybei visada reikia, bet tada klausimas – tada kodėl ne 3 eurai?“, – teigė Palangos tarybos narys Eugenijus Simutis.

Opozicija pasigenda aiškumo, kur pinigai bus naudojami ir piktinasi, kad viešbučiams administruoti rinkliavą kainuos brangiau. Anot E. Simučio, didelė dalis pinigų turės būti skiriami banko pavedimams ar buhalterės darbams.

„Kiekvienas ūkinis subjektas, viešbutis administruoja savivaldybės rinkliavą, perveda ją ir nieko už tai negauna – tai kaip čia? Čia komunizmas grįžo ar kaip?“, – pasipiktinimo neslėpė jis.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija tvirtina, kad pagalvės mokesčio administravimas sunkumo nekels, esą apie rinkliavos didinimą verslininkai žinojo ir jam pritarė. Abejojama ir dėl to, ar pyks svečiai.

„Jeigu svečias atvažiuoja ilsėtis į Palangą ar bet kurį kitą kurortą Lietuvos – jis yra nusiteikęs jau išleisti kažkiek pinigų ir prie visos sumos pridėti 1 eurą – tai nėra kardinalus pokytis“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė.

Praėjusiais metais Palanga surinko apie 800 tūkstančius eurų pagalvės mokesčio.

Visą reportažą žiūrėkite per LNK: