Sony Group“, kuriai priklauso „PlayStation“, pareiškime nurodė, kad jos vaizdo žaidimų padalinys „prisijungia prie pasaulinės bendruomenės, raginančios pasiekti taiką Ukrainoje“.

„Sustabdėme visas programinės ir techninės įrangos siuntas, „Gran Turismo 7“ paleidimą ir „PlayStation Store“ veiklą Rusijoje,“ – sakoma pranešime.

Technologijų ir pramogų konglomeratas taip pat pranešė, kad paaukojo 2 mln. dolerių JT pabėgėlių agentūrai ir „Gelbėkit vaikus“, kad „paremtų šios tragedijos aukas“.

Vis daugiau tarptautinių įmonių, nuo „McDonald's“ iki „Adidas“ ir „Samsung“, visiškai arba iš dalies sustabdė verslą.

Vienos minėjo tiekimo grandinių sutrikimus, o kitos šį žingsnį tiesiogiai siejo su pasipiktinimu dėl prezidento Vladimiro Putino sprendimo pasiųsti karius į Ukrainą.

„Nintendo“ atstovas spaudai naujienų agentūrai AFP teigė, kad Kiote įsikūrusi bendrovė, kurianti populiarią „Switch“ konsolę, „kol kas sustabdo“ visų prekių siuntimą į Rusiją, tačiau nepateikė išsamios informacijos nuo kada ar iki kada stabdo siuntimus.

„Priežastys yra dvi. Viena – mūsų elektroninė parduotuvė [Rusijoje] sustojo nuo kovo 4 dienos, nes mokėjimų tiekėjas sustabdė operacijas rubliais. Kita – logistikos sutrikimai,“, – teigė bendrovės atstovas.

„Carlsberg“ stabdo gamybą ir pardavimus Rusijoje

Danijos „Carlsberg“, ketvirta pagal dydį alaus gamintoja pasaulyje, pranešė, kad dėl Rusijos invazijos į Ukrainą stabdo gamybą ir pardavimus Rusijoje.

„Esame drauge su Ukrainos žmonėmis ir kartu su žmonėmis visame pasaulyje kuo griežčiausiai smerkiame Rusijos invaziją“, – teigiama „Carlsberg“ grupės pareiškime.

Ji pabrėžė, kad dėl to negali Rusijoje tęsti „įprastinės veiklos“.

Praėjusią savaitę „Carlsberg“ paskelbė, kad stabdys naujas investicijas Rusijoje ir eksportą į šią valstybę.

„Nuo tada nutraukėme bet kokią „Carlsberg Group“ ir „Baltika“ reklamą Rusijoje ir nustosime gaminti bei pardavinėti mūsų pagrindinio prekės ženklo „Carlsberg“ produkciją Rusijos rinkoje“, – teigiama pranešime.

Nuo 2008-ųjų „Carlsberg“ valdo didžiąją dalį Rusijos aludarės „Baltika“, kurioje dirba 8,4 tūkst. žmonių, tai yra daugiau nei penktadalis visų „Carlsberg“ darbuotojų visame pasaulyje.

Alaus darykla „Baltika“ ir toliau veiks, tačiau kaip atskira įmonė, „siekiant išlaikyti mūsų darbuotojus ir jų šeimas“, pažymi „Carlsberg“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės