Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos bei Gyvūnų ir augalų karantino agentūros ekspertai lankysis Vilniaus paukštyne ir bendrovėse „Krekenavos agrofirma“ bei „Vlantana“, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Pasak tarnybos vadovo Manto Staškevičiaus, derybos dėl eksporto leidimų vyko nuo 2018 metų, tačiau procesus pristabdė pandemija.

„Tai labai lauktas auditas.(...) Ekspertai prieš ketverius metus jau buvo teigiamai įvertinę tarnybos atliekamą paukščių užkrečiamųjų ligų kontrolę, taip pat ir paukštienos higienos priežiūrą, todėl šie likę vizitai įmonėse jau paskutiniai vertinimo etapai“, – pranešime sakė M. Staškevičius.

„Tikimės greitų ir teigiamų audito rezultatų, kad jau netrukus galėtų iškeliauti pirmosios paukštienos siuntos į beveik 60 mln. gyventojų turinčią šalį“, – pridūrė jis.

Ekspertai taip pat susipažins su tarnybos kontrole paukštienos sektoriuje, bendra lietuviškų produktų eksporto situacija.

Šiuo metu į Pietų Korėją jau galima eksportuoti pieno, žuvies gaminius bei gyvūnų pašarus.

Tarnybos duomenimis, į Pietų Korėją per beveik devynis šių metų mėnesius išvežta daugiau nei 2,2 tūkst. tonų pieno produktų, kai pernai per visus metus eksportuota 1,7 tūkst. tonų. Šiemet taip pat išvežta 34 tonos žuvies gaminių, daugiau kaip 250 tonų pašarų gyvūnams augintiniams, taip pat virš 150 tonų žolinių pašarų mišinių

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją