Naujo socialinio modelio kūrimo darbo grupės vadovas teigia, kad ekspertai siūlo atsisakyti dabartinio Darbo kodekso, kuriame nemaža dalis normų yra paveldėta iš sovietinių laikų ir nėra aktualios. Teisininkas Tomas Davulis sako, kad dauguma siūlomų pakeitimų yra naudingi būtent darbuotojams, o ne atvirkščiai, kaip baiminasi profesinių sąjungų atstovai.
© DELFI / Tomas Vinickas

T. Davulio teigimu, grupė siūlo į darbo santykių modelį pažvelgti plačiau ir apginti tiek darbuotojų interesus, tiek sumažinti darbdavių norą eiti į šešėlį. Anot jo, tarp lietuviškų keistenybių yra draudimas dirbti viršvalandžius, sudaryti terminuotas sutartis, palyginti didelės išeitinės išmokos, taip pat - dvigubai ilgesnės nei Latvijoje orlaivių pilotų atostogos.

„Tarptautiniai ekspertai - tiek iš Europos Komisijos, tiek iš įvairių tarptautinių organizacijų irgi pirštais bado į darbo santykių reguliavimą, apie pensijų reformos trūkumus ir kad negalite su tokiu reguliavimu atsakyti į iššūkius, nes darbo rinka per mažai lanksti, griežtai reguliuojama ir neleidžianti prisitaikyti. Kažkokie pokyčiai yra reikalingi ir tie pokyčiai yra kompleksiniai, o ne kosmetiniai. Tai didelė ir gera galimybė Lietuvai perkrauti visą darbo santykių reguliavimą“, - BNS sakė T. Davulis.

Pasak jo, siūloma, kad žmogus būtų nuolatinis ir aktyvus darbo rinkos dalyvis, žinantis savo vertę ir gebantis realizuoti savo teises.

Tomas Davulis
Tomas Davulis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Mes kartojame, kad yra svarbios investicijos į žmogaus kvalifikaciją ir kompetencijas, tame turi dalyvauti tas pats darbdavys. Toliau svarbus žmogus, kuris turi įvairių šeimyninių įsipareigojimų, asmeninių poreikių, nenori kentėti nuo diskriminacijos, o būti skaidrių santykių dalyvis, turėti jautrios informacijos apsaugą. Mes pasakome, kad yra reikalingos šių dalykų apsaugos ir tai yra realiai įmanoma pasiekti. Pavyzdžiui, per tam tikrų draudimų darbdaviui įvedimą ir atsirandančią teisę reikalauti, - BNS tvirtino T. Davulis.

Jis pateikė pavyzdį - žmogus, auginantis vaiką, gali reikalauti kurį laiką dirbti namuose ar dalintis darbo vieta su kitu darbuotoju, dirbti ne visą darbo laiką ir atvirkščiai, naudotis įvairių darbo sutarčių rūšių ypatumais.

„Tai reiškia, kad mes žmogui leidžiame būti darbo santykių dalyviu, o ne stumiame į šešėlį ir tai yra labai svarbus akcentas. Kitas dalykas - biurokratinių varžtų ir administracinių kaštų mažinimas, atsisakant vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo, dėl to einama į šešėlį, viršvalandžiai dirbami, jie neapskaitomi, neapmokami. Mes įvedame bazinio darbo užmokesčio sąvoką, nuo kurios visos padidintos darbo išmokos yra pagal tam tikrą tarifą didinamos“, - BNS sakė T. Davulis.

Be to, siūloma įteisinti priemones, kurios dabar laikomos neformaliomis: elektroninius laiškus, trumpąsias žinutes telefonu, vidinius darbovietės tinklus.

„Kodėl mums reikia viską spausdinti, viską ant popieriaus ir su parašu. Teismų praktika rodo, kad mes neišsprendžiame daug problemų, reikalaudami popierių, negu kad sukuriame kaštų“, - BNS teigė T. Davulis.

Mokslininkai siūlo griežtinti reikalavimus dideliems darbdaviams ir mažinti smulkesniems.

„Galbūt reikalingas įstatymo leidėjo drąsus, aktyvus įsikišimas į šiuos santykius pasakant - užtenka. Praeitis yra praeitis, planinės ekonomikos pagrindu sukurtas Darbo kodeksas yra praeitis, sukurkime šiuolaikišką instrumentą ir važiuokime į priekį. Pateiktas Darbo kodekso projektas yra išmargintas trim spalvom: raudona spalva palankesnė darbuotojui, žalia - darbdaviui, o mėlyna - įvedama teisinis aiškumas. Tai raudonos spalvos yra dvigubai, trigubai daugiau“, - BNS sakė T. Davulis.

Siūlo naikinti papeikimus

Be to, Darbo kodekse siūloma ir panaikinti drausminės atsakomybės institutą: papeikimus, pastabas ir panašius dalykus.

„Šito dalyko nereikia niekam. Jis svarbus darbo užmokesčio sumažinimui ir atleidimui iš darbo. Panaikindami tai, mes palengviname darbuotojo situaciją, palikdami susitarimo galimybę darbo ginčų komisijoje“, - BNS sakė T. Davulis.

Pasak jo, siekta, kad teisinis reguliavimas nebūtų kliūtis kurti darbo vietas, jis būtų aktualus ir netrukdytų harmoningai plėtrai.

„Jeigu paimtume dabartines Darbo kodekso nuostatas ir palygintume su tarybiniu reguliavimu, pamatysime, kad bemaž pusė nuostatų sutampa. Ir kada mes įsiklausome į darbuotojus, mes matome, kad jų darbo teisės negina. Jiems arba neaišku, ką teisė duoda, arba per brangu, arba neįmanoma išsireikalauti. Jeigu žiūrime į darbdavių poreikius, jie irgi nepatenkinti - jiems sunku esamą reguliavimą pritaikyti prie dabartinių sąlygų, per daug varžymų, per sunku laikytis, neapsimoka ir einama į šešėlį. Kai abi pusės yra nepatenkinamos, kyla klausimas, ar tokioje atmosferoje galimas tvarus augimas?“, - BNS sakė T. Davulis.

Projektas numato, jog dauguma Darbo kodekso pakeitimų įsigaliotų nuo 2016 metų pradžios. Tuo tarpu kodekso normos dėl kolektyvinėmis sutartimis nustatomų sutrumpintų darbo laiko normų žmonėms, kurių darbas susijęs su didesne protine, emocine įtampa, bei jų ilgesnių atostogų, - nuo 2018 metų sausio pradžios.

Modelį ruošusi mokslininkų grupė siūlo atleidimo iš darbo apribojimus ir garantijas iš Darbo kodekso perkelti į nacionalines kolektyvines sutartis, sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą ir suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki 1 mėnesio.

DELFI primena, kad šiuo metu išeitinė išmoka gali sudaryti iki 6 atlyginimų dydžių.

Grupė siūlo įteisinti projektinio darbo, darbinės veiklos mokymo, nenumatytos apimties darbo, darbo keliems darbdaviams, darbo vietos dalinimosi sutartis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Baigiamas svarstyti biudžetas - pokyčiai gali siekti iki 20 mln. eurų

Po pirmojo svarstymo Seime perteklinis 2018 metų valstybės biudžetas bus koreguojamas labai...

Baltraitienė turės pasiaiškinti dėl Lietuvai tiekiamų produktų kokybės (3)

Parlamentinė tyrimo komisija, analizuojanti kodėl į Lietuvą, skirtingai negu į kitas Europos...

JAV nenaujų būstų pardavimai spalį išaugo

Nenaujų būstų pardavimai Jungtinėse Valstijose šių metų spalį augo antrą mėnesį iš...

„Airbus“ sulaukė palaiminimo iš JAV ir Europos institucijų dėl „A350-1000“ orlaivių (11)

Europos aviacijos pramonės milžinė „ Airbus “ antradienį pranešė sulaukusi sertifikavimo...

JAV technologijų bendrovės palaiko „Nasdaq“ akcijų indeksą

JAV technologijų bendrovės palaiko JAV akcijų rinkos augimą ankstyvoje antradienio prekyboje,...

Top naujienos

Skambina pavojaus varpais: dabar visi vairuotojai turi ypatingai suklusti (3)

Tragiška avarija antradienio rytą užfiksuota Klaipėdoje, kur žuvo jaunas BMW vairuotojas....

Prabangaus turto savininkus persekioja nemalonumai: tai griauna, tai stato, o iš tiesų jau bando parduoti (14)

Vilniuje, Šlaito gatvėje, susiklostė paradoksali situacija. Šiame sklype Statybos inspekcijai...

Mokesčių pertvarka įgauna daugiau pilkų atspalvių (24)

Pristatydama siūlomas mokesčių permainas Vyriausybė teigė, kad jomis siekiama vienodesnio...

Vėžį vilnietei išdavė pakitę hemoglobino ir geležies rodikliai

Vilnietė Irena yra viena iš socialinės iniciatyvos „ Drąsos ambasadoriai “, siekiančios...

Vakarų Lietuvoje susiformavęs plikledis

Trečiadienio rytą Vakarų Lietuvoje susiformavęs plikledis, įspėja Automobilių kelių direkcija.

Lietuvos realijos: planus pakeitė vaikų nenoras grįžti (16)

Varėnos rajone parduodamas vasarnamis, pastatytas ant vandens gali būti ne tik taip daug vilčių...

Etikos sargai nusitaikė į Urbšį, Gražulį ir Skardžių (2)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį ketina įvertinti parlamentaro Povilo Urbšio...

Naminė priemonė, kuri išnaikins tarakonus be nuodingų chemikalų (1)

Nuo neatmenamų laikų tarakonai yra užėmę pirmaujančią vietą tarp visų pasaulyje...

Šokiruojančioje nuotraukoje – skaudi vilniečio pamoka: norėjo pasigražinti, o liko randuotas (91)

Vidutinio amžiaus vyras nusprendė imtis pokyčių. Panaršęs internete ir sužinojęs apie kitų...

Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš Lietuvos medikų sąjūdžio lyderių papildyta 22.53 (239)

Naujai susikūrusio Lietuvos medikų sąjūdžio vienas iš lyderių Vytautas Kasiulevičius...