Kavinių savininkai atviri: kainos pokyčiai palietė visus


Verslininkai vardija, kad kovidas, karas, energetikos kainų šuoliai: viskas kitiems greit pasimiršta, tačiau pasekmės versle kartais jaučiamos ilgiau, nei metus ar dvejus.

Tiek išlikusių, tiek naujai į Palangoje įsikūrusių maitinimo įstaigų vadovai sako, kad nereikia faktų painioti su verkšlenimu, mat vienoda situacija palietė visą Lietuvą.

„Nerasite vietos, kur klientai nenori valgyti skaniai ir nelabai brangiai. Pas mus kainos kartais mažesnės nei Vilniuje, tačiau Palanga kasmet sulaukia priekaištų, kad čia brangu.

Paskaičiuokite, be 12-15 eurų už valandą gerą virėją vargu ar rasi. Vienas žmogus ir per valandą tikrai visko nepagamina, poilsio sezonu tenka dirbti ir dešimt valandų per dieną. Be atlygio nedirba ir padavėjos.

Verslas turi uždirbti ne tik išlaikymui, bet ir tai, ką investuoja, kad turėtume nuo pamaitinti poilsiautojus“, – dėstė vienas Palangos kavinių atstovų.

Kavinės vadovas svarsto, kad jei situacija iki vasaros nepasikeis, tuomet ir kainos turėtų išlikti stabilios.

„Ne viskas nuspėjama. Gal neištiks dar kokia krizė Lietuvos“, – šypteli vyras.

Dalis Palangos kavinių bankrutavo


Prieš porą metų dėl bankroto užsidariusios kavinės patalpos sudomino kitą verslininką, tačiau jis neslepia, kad išties praėjusią vasarą tikėjosi didesnio poilsiautojų aktyvumo.

„Žmonės ateina, tačiau tikrai ne dauguma linkę išlaidauti kavinėse, tad mums tenka galvoti, kaip prisivilioti žmones – jie nori skanaus maisto, pramogų ar kokių išskirtinių skanėstų vaikams, o tada jau ir vaikai tėvelius atveda, – nusišypso dar naujokas kurorte, tačiau daug metų kavinę kitame mieste turintis verslininkas. – Na, o kas dėl PVM lengvatos pokyčio, tai kažkas ieškos pigesnių produkcijos tiekėjų, kai kur kis porcijų dydis, kai ką teks kokiu euru pabranginti, bet reikia išlaviruoti, kad ir žmonės ateitų, ir kaina būtų adekvati“.

Apie 30 metų veikiančios kavinės vadovai neslepia, kad kur kas sunkiau tiems, kurie pajūryje dirba tik vasarą. O štai stabiliai kasdien sulaukiant lankytojų, kainos kinta nežymiai.

„Aišku, visuomet norisi didesnio pelno, bet norint išsilaikyti, reikia išmokti prisitaikyti. Mes dirbame ištisus metus. Kai kurie žmonės čia ateina ir pietų metu, žino, ko tikėtis. Vasarą taip pat turime savo pastovių lankytojų ratą.

Juk iki kovido taip pat buvo toks PVM, kaip, kokį sugrąžino. Ne visi Lietuvos valdžios sprendimai patinka, tačiau norint išgyventi, reikia gerai apgalvoti veiklą. Pas mus net kai kurie patiekalai apie 30 metų – visą laiką, kiek dirbame, gaminami pagal tą pačią receptūrą.

Nežinau, kas bus vasarą, beveik nieko nebranginome. Sunkiau gal net ne kovido metu buvo, o kai prasidėjo karas, mat staiga kilo ne tik maisto produktų kainos. Jau tuomet skaičiavome, dėliojome kainas. PVM mums buvo mažesnis šokas, mat žinojome, kad lengvata taikoma tik laikinai“, – pasakojo ilgametės kavinės direktorė.

Brangiausios kavinės dirba tik vasaros sezonu


Kalbinti kavinių atstovai neslepia, kad vasarai laikinų darbuotojų kiekis kol kas mažėja, mat kiekvieno žmogaus išlaikymas kainuoja, tad vieni mažina staliukų pastatymo kiekį, kiti ieško sprendimų, į veiką įtraukdami ir savo šeimos narius.

Visgi ilgamečiai palangiškiai verslininkai neslepia, kad jei norite mažesnių kainų, teks pasidomėti, kokios kavinės dirba ištisus metus.

Tai kokių kainų tikėtis vasarą?

Dauguma verslininkų vardija, kad bene brangiausi mėsos patiekalai siekia apie 20 eurų, vaikiškame meniu yra patiekalų po 4-6 eurus, taupesni suaugusieji už 4-12 eurų tikrai suras ką išsirinkti.

Na, o kavinės, kurios dar laukia vasaros, skelbiamų meniu kainų dar neatnaujino.

Apie artėjantį vasaros sezoną ir poilsiavimą Lietuvoje taip pat galite žiūrėti pokalbį Delfi laidoje:
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)