VIVA siūlo pakoreguoti fondo finansavimo kriterijus, kad į paskolas galėtų pretenduoti įmonės, turinčios maždaug 50 darbuotojų pagalbos suteikimo metu, o ne per paskutinius dvejus metus, kaip reikalaujama dabar.

„Šios įmonės pagal savo veikos apimtis yra vidutinės, tačiau jų poreikis finansavimui yra didesnis nei šiuo metu veikiančios pagalbos verslui priemonės“, – BNS sakė VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

„Aprašo pakeitimas svarbus tuo, kad visos Lietuvoje veikiančios ir nuo Covid-19 nukentėjusios įmonės galėtų pretenduoti į atitinkamas pagalbos verslui priemones ir neliktų tokių, kurios dėl formalių reikalavimų negali pasinaudoti jokia valstybės pagalba“, – pridūrė D. Vilčinskas.

Be to, siūloma nebereikalauti, kad paskolos prašanti įmonė būtų „sistemiškai svarbi ir reikšminga darbdavė, kurios netekimas sukeltų bankrotų bangą“.

Tačiau norint pakeisti paramos aprašą reikia Europos Komisijos (EK) leidimo.

Vis dėlto turėtų likti dabartinis kriterijus, kad įmonė turi būti nukentėjusi nuo COVID-19 ir neturėti finansavimo rinkoje alternatyvų.

Iki šiol VIVA jau patvirtino beveik 27 mln. eurų vertės įvairių įmonių paraiškas, ir, kai tik su EK bus suderinta nauja tvarka, ji galės pasirašyti sutartis.

EK yra priėmusi komunikatą dėl valstybių pagalbos verslui ir dėl Pagalbos verslui fondo kūrimo.

Vieno milijardo eurų fondą valdanti VIVA iki šiol yra suteikusi tik vieną 7 mln. eurų paskolą biokuro katilines gaminančiai ir įrengiančiai įmonei „Enerstena“.

Fondas buvo sukurtas, kad teiktų paskolas stambioms ir vidutinėms ekonomikai svarbioms įmonėms, kurios dėl pandemijos patyrė sunkumų bei rinkoje sunkiai gauna paskolų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės