„Novaturo“ akcininkai kovo 12 dieną pritarė, kad 5 mln. eurų vertės konvertuojamųjų obligacijų įsigijimo teisė būtų perleista išimtinai Pagalbos verslu fondui, o balandžio 12 bendrovės valdyba pritarė dar 5 mln. eurų paprastųjų obligacijų išleidimui, kurias įsigis fondas, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Novaturas.

Konvertuojamųjų obligacijų fiksuotos metinės palūkanos siekia 9,5 proc. 12 mėnesių laikotarpiui, metinės paprastųjų obligacijų palūkanos metams siekia 8 proc. Tiek pirmu, tiek antru atveju kiekvieniems kitiems 12-ai mėnesių palūkanos kasmet bus didinamos 0,5 punkto.

„Tikime, kad situacijai stabilizavus žmonės keliaus, o įmonė ne tik grąžins suteiktą investiciją, bet ir toliau sėkmingai tęs veiklą. Tikiuosi, kad ši sutartis taps impulsu kitoms turizmo sektoriaus įmonėms drąsiau ir aktyviau kreiptis į VIVĄ ir kartu ieškoti efektyvių finansavimo sprendimų“, – pranešime sakė VIVA vadovas Dainius Vilčinskas.

„Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė sako, kad bendrovei užtruks sugrįžti į ikipandeminio laikotarpio veiklos apimtis, todėl ji imasi priemonių užsitikrinti didesnį finansinį rezervą.

„Novaturas“ anksčiau pranešė 2020-aisiais metais patyręs 4,49 mln. eurų grynojo nuostolio, jo EBITDA buvo neigiamas – 2,557 mln. eurų, pajamos sumenko 82 proc. iki 33,1 mln. eurų, o aptarnautų klientų skaičius smuko 84 proc.

A. Keinytė tuomet pabrėžė, kad užbaigus finansinį likvidumą garantuojančius sandorius ir užsitikrinus 11 mln. eurų garantijų ir draudimo limitą, „Novaturas“ yra pasiruošęs grįžti į augimo fazę.

Praėjusių metų pabaigoje 10,25 proc. „Novaturo“ akcijų priklausė bendrovei „Rendez Vous“, po 9,99 proc. – „Moonrider“ ir „Girtekos“ valdytojai „ME investicija“.

„Novaturo“ akcijos kotiruojamos Vilniaus ir Varšuvos vertybinių popierių biržose.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės