aA
Susisiekimo ministras teigia Klaipėdos uosto vadovo konkursą laimėjusio Algio Latako kol kas neskiriantis į postą, nes aiškinasi galimus jo viešųjų ir privačių interesų konfliktus, be to, dar nėra gautas leidimas jam dirbti su slapta informacija. Jaroslavas Narkevičius sako, jog dėl A. Latako interesų jis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).
Narkevičius: Latakas bus paskirtas Klaipėdos uosto vadovu išsiaiškinus jo interesus
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Tikrai esu suinteresuotas, kad nekiltų kažkokių abejonių, klausimų ir pretekstų. (...) Aš iš geranoriškos pusės žvelgiu į jūsų siekius, jis (A. Latakas – BNS) dėl to ir nėra paskirtas, dėl to, kad aiškinamės su VTEK dėl viešųjų ir privačių (interesų – BNS), ir kaip paminėjau, dėl įslaptintos informacijos. Nors juristai traktuoja, kad tai nėra privalomoji prievolė, jis dėl to yra neskiriamas“, – trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisija posėdyje aiškino J. Narkevičius.

„Be abejo, aš neskubu priimti sprendimo ir dėl to, kad ir jūs nagrinėjate šitą klausimą. Čia neturiu jokių paslapties kėslų, tiesiog per tą laiką spręsime šitą klausimą“, – pridūrė jis.

Komisijos narys Algirdas Butkevičius pareiškė, kad jis sunkiai įsivaizduoja situaciją, kaip Klaipėdos uosto vadovas galėtų dirbti negalėdamas susipažinti su įslaptinta informacija.

J. Narkevičius sakė pirmadienį sustikime su A. Lataku paprašęs jo pateikti informacijos apie galimus jo viešųjų ir privačių interesų konfliktus – tik sulaukęs A. Latako atsakymo jis priims sprendimą, ar skirti jį uosto vadovu.

„Pirmadienį aš pirmą kartą susitikau su kandidatu ir raštiškai pateikiau prašymą, kad jis pateiktų savo poziciją prieš skiriant ar neskiriant, ar būtų jo manymu viešo ir privataus intereso konfliktas ir ar jis turėtų nusišalinti nuo tam tikrų klausimų sprendimo. Tą paklausimą aš jam įteikiau, kol negausiu raštiško atsakymo iš jo, tol sprendimas dėl skyrimo nebus priimtas“, –sakė J. Narkevičius.

Jis taip pat pažymėjo, kad leidimas dirbti su įslaptinta informacija, kurio A. Latakas kol kas dar nėra gavęs, nėra būtina sąlyga jo paskyrimui.

„Leidimo neturėjimas dirbti su įslaptinta informacija negali būti pretekstu arba pagrindu neskirti kandidato, jeigu jis yra konkursą laimėjęs, nes ta informacija (leidimas – BNS) gali būti ne tik mėnesį, bet gal ir du ar daugiau negauta, o jau konkursas įvyko“, – aiškino J. Narkevičius.

Daliai Antikorupcijos komisijos narių priekaištaujant, kad jiems nebuvo pateikta išsami informacija apie Klaipėdos uosto vadovo konkursą, įskaitant informaciją apie kitus kandidatus bei vertinimo komisijos narius, J. Narkevičius pabrėžė, kad dalies informacijos negalima pateikti dėl asmens duomenų apsaugos.

„Informacija buvo pateikta pagal mūsų traktavimą teisine prasme visa, bet jeigu iškyla niuansas arba trūkumas tos informacijos, aš dar kartą peržiūrėsiu, kad nebūtų jokios interpretacijos, kad kažkokia informacija yra slepiama ar panašiai“, – tvirtino J. Narkevičius.

Ministro patarėjas teisės klausimais Justinas Stašinskas aiškino, kad siekiant pateikti su asmens duomenų apsauga susijusią informaciją būtina gauti šių asmenų sutikimą.

„Mes kalbame apie asmens duomenis ir natūralu, kad duomenų perdavimui reikalingas tų fizinių asmenų sutikimas. Mes galime kreiptis ir prašyti tų sutikimų, (...) teisės aktai reglamentuoja kokią informaciją turi pateikti asmenims, kad jie galėtų tinkamai įvertinti ir pateikti savo poziciją – sutinka ar nesutinka. Tai šiuo atveju prašomai informacijai, jeigu kalbant apie asmens duomenis, tai atitinkamai reikėtų užklausti tiek komisijos atrankos narių, tiek kandidatų“, – komisijos posėdyje sakė J. Stašinskas.

Komisijos pirmininkas Liberalų sąjūdžio atstovas Ričardas Juška pažymėjo, kad prašoma pateikti informacija gali būti nuasmeninta arba komisija gali rengti uždarus posėdžius. Tuo metu komisijos narė konservatorė Agnė Bilotaitė piktinosi, kad vėl bandoma dangstytis asmens duomenų apsauga.

„Negali būti, kad apsaugos duomenų dalykai yra svarbesni už skaidrumą. Antikorupcijos komisija yra gavusi ne kartą ir įvairiausias analizes iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, esame darę uždarus posėdžius ir nieko nenutiko, tą įstatymas tikrai leidžia. Man atrodo, kad čia yra kažkokie dalykai, kuriuos bandoma uždangstyti“, – sakė parlamentarė.

Komisijos posėdyje trečiadienį nuspręsta padaryti savaitės pertrauką, per kurią Susisiekimo ministerija turėtų pateikti prašomą informaciją, pati komisija ketina su Duomenų apsaugos inspekcija pasiaiškinti dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų.

Dalis komisijos narių siūlė kreiptis į Generalinę prokuratūrą su prašymu surinkti informaciją apie uosto vadovo konkursą, tačiau dauguma narių jo nepalaikė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Skuodis: laukiame, kad iki kitų metų vasaros 5G jau turėsime savo šalyje (7)

Ryšių reguliavimo tarnyba ( RRT ) pirmadienį paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo...

Vilniuje iš viešųjų paslaugų teikėjų bus reikalaujama galimybių pasų (105)

Siekiant užtikrinti saugesnes kontaktines paslaugas ir kovojant su COVID-19 plitimu, viešuosiuose...

„Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“ dalyvaus pirmajame 5G ryšio aukcione (5)

Trys didžiausi šalies mobiliojo ryšio operatoriai „Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“...

Valdančiuosius nuo fiasko išgelbėjo 13 sekundžių trukusi Seimo naujoko klaida (225)

Praėjusią savaitę Seimui apsisprendus, kad darbuotojai turi patys susimokėti už privalomus...

Zachaževskio mėsos perdirbimo įmonė atleidžia 20 darbuotojų

Trakų rajone registruota Č. Zachaževskio mėsos perdirbimo ir konservavimo įmonė numato atleisti...

Top naujienos

COVID-19 susirgusio dvimečio mama skundžiasi Kėdainių ligonine: vaikas kaip daržovė, o jie mus meta lauk

Kėdainių ligoninėje – neramios dienos. Viešumon iškilo istorija, kuri parodo apnuogintą...

Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu suglumino ekspertus: priminė, ką darė pats prezidentas (188)

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu daugeliui kelia papildomų klausimų....

Darbą Norvegijoje iškeitė į lietuvišką kaimą: čia atgaivintas tėčio pomėgis virto auksine verslo idėja

Kol vieni skuba ieškoti laimės dideliuose miestuose, iš jų pabėgę Karolina ir Justinas Gruzdai...

Narkevičių nugalėjęs jauniausias Lietuvos meras: kai kuriuos jo žingsnius vertinčiau pakankamai neigiamai (138)

Trakų ir Kelmės rajonų gyventojai sekmadienį išsirinko naujus merus. Trakų rajono meru...

Po niūros JT ataskaitos – rūsti mokslininko prognozė: artėja nelaimė, bet galėsime tik staugti iš nevilties (47)

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) koncentracija praeitais metais pasiekė naują...

Tėvams įsipyko tvarka darželiuose: sprendimas dėl švenčių mums nelogiškas (10)

Kodėl į teatrą ar žaidimų kambarį eiti galima, o į vaikų darželį – ne? Toks klausimas kilo...

Karolis Kasperas | D+

Dėl vieno lietuvio SSRS pajuto milžinišką JAV spaudimą: Simo Kudirkos šuolis dabar yra vertas „Oskaro“

Nuo pat Sovietų Sąjungos įkūrimo pradžios iki paskutinių „socializmo rojaus“ gyvavimo dienų...

Vaikų JAV laukia kitokios Kalėdos: dėl jūrinių konteinerių trūkumo verslas imasi kardinalių sprendimų

Jay Foremanas, JAV žaislų gamybos kompanijos „Basic Fun“ vadovas, dar vasarą suvokė...