Icor“ koncerno valdoma „Axis industries“ pirmadienį informavo, kad toks pasiūlymas pateiktas Vyriausybei nusprendus stadionui anksčiau numatytą Europos Sąjungos lėšų dalį perskirstyti kitiems projektams.

„Axis industries“ generalinis direktorius Mantas Galdikas teigia, kad „BaltCap“ užtikrintų finansinius sutarties įsipareigojimus, projekto tvarumą ir skaidrumą.

„BaltCap“ sutinka prisiimti Vilniaus savivaldybės mokėjimų riziką. Pasitelkęs pasaulinę tokių projektų finansavimo praktiką, „BaltCap“ fondas 100 procentų rūpintųsi projekto finansavimu“, – pranešime sakė M. Galdikas.

Anot jo, „Axis industries“ vadovaujamas konsorciumas gautų lėšas tik užbaigusi statybas, o savivaldybė galėtų atsiskaityti su fondu per ilgesnį laiką. Savivaldybės atstovai svarsto, kad šis terminas galėtų būti 20 metų.

M. Galdikas tikino, kad bendrovė yra pasiruošusi pasirašyti sutartį ir pradėti darbus bet kuriuo metu.

„BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojas Šarūnas Stepukonis tvirtina, kad fondui siūloma projekto ilgalaikio finansavimo partnerio pozicija atitinka jo nuostatas ir galimybes.

„Be to, jei pasitelktume tarptautinių finansinių institucijų skolintą kapitalą, galėtume pasiūlyti pigiausią tokio projekto finansavimo modelį. Tai galėtų tapti precedentu kitiems svarbiems Lietuvai projektams įgyvendinti“, – pranešime tvirtino Š. Stepukonis.

„Axis industries“ planuoja rūpintis stadiono statybomis ir vystymu, o bendrovė „Kauno arena“ konsultuotų stadiono operavimo klausimais. Projektą kurtų britų architektas Damon Lavelle (Deimonas Lavelis), atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, jog savivaldybė sveikina potencialų koncesininką „nepaisant visų kliūčių, politinių intrigų, teismų ir stichinių nelaimių“, tačiau pasiūlymo kol kas nekomentuoja.

„Pasiūlymo turinio komentuoti negalime - tai vėliau padarys, jį įvertinus daugiafunkcinio komplekso komisija, sudaryta iš Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės atstovų“, – BNS nurodė P. Poderskis.

Praėjusią savaitę jis sakė, jog sutartį su „Axis industries“ tikimasi pasirašyti lapkritį.

P. Poderskis anksčiau teigė, kad dėl besikeičiančių finansavimo šaltinių ir atsirandančio pridėtinės vertės mokesčio bendra projekto vertė gali išaugti nuo anksčiau planuotų 93 mln. eurų iki maždaug 106 mln. eurų (su PVM), su galimybe susigrąžinti dalį mokesčių.

„BaltCap“ Nacionalinio stadiono konkurse anksčiau planavo dalyvauti su kita jo dalyve bendrove „Vilniaus nacionalinis stadionas“, tačiau pasikeitus šios akcininkams iš konsorciumo pasitraukė. Nepaisant to, „Vilniaus nacionalinis stadionas“ savivaldybei teigė, jog „BaltCap“ fondai projektui suteiktų daugiau nei 13 mln. eurų finansavimą.

Tuomet Š. Stepukonis BNS teigė, jog „BaltCap“ nusprendė projekto nefinansuoti, nes jo trukmė yra per trumpa.

„Projekto trukmė, susijusi su kapitalo kaštų investicijomis, tėra šešeri metai. Tai yra gerokai trumpiau negu siekiamas 15 metų investavimo laikotarpis. Visa kita yra valdymo koncesija, kuri siejasi su paklausos rizika ir yra netinkama veikla fondui “, – šiemet sausį BNS sakė jis.

Pagal projektą, komplekse su stadionu dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987-ųjų, pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008-aisiais, tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės