Darbo partijos pirmininko Andriaus Mazuronio teigimu, šis projektas niekuo nesusijęs su reforma, nes tėra eilinis mokesčių didinimas ja prisidengiant.

„Tai – ne mokesčių reforma, o mokesčių didinimas, papuoštas keliais blizgučiais, labiau susijusiais su administravimu, nei realiai pagerinsiantis dirbančių, mažas ir vidutines pajamas gaunančių žmonių situaciją. Darbo partija negali palaikyti tokios „reformos“ – smulkus ir vidutinis verslas yra prioritetas, kurio nevalia žlugdyti“, – sako A. Mazuronis.

Darbo partijos frakcija nepritaria kuro akcizų didinimui, kas tiesiogiai ir netiesiogiai paliestų kiekvieną gyventoją, dėl ne tik didėjančių kuro, bet ir maisto produktų, paslaugų kainų. Taip pat kritikuoja nekilnojamojo turto mokesčio galimybę.

„Panašu, kad valdantieji iškrito iš mėnulio – augant palūkanoms ir žmonėms sunkiai beišgalint susimokėti būsto paskolas, jie siūlo didesnius, naujus mokesčius, kurie yra visiškai ne laiku. Reforma yra neišdiskutuota ir neparengta tinkamai svarstyti Seime, kitaip tariant – siūta baltais siūlais, imituojant darbą“, – pranešime žiniasklaidai teigia Darbo partijos pirmininkas.

Frakcija pastebi, kad bendras siūlomas mokesčių reformos paketas valstybės biudžetui duotų tik 200 mln. papildomų pajamų 2026-aisiais. Tai, pasak A. Mazuronio, ne ta suma, dėl kurios vertėtų kelti tokias aistras.

„Pasigendame ne tik sveiko proto, bet ir darbų, kuriuos Vyriausybė jau turėjo būti atlikusi, pavyzdžiui, grąžinti gyventojų pajamų mokestį visiems jį permokėjusiems. Investicinė sąskaita jau galėjo veikti, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas ne kartą prašė pateikti reikiamus teisės aktus.

Mes taip pat palaikome smulkiojo verslo sąskaitos atsiradimą, tačiau to tikrai negalime laikyti esmine reforma, tai – teisingesnis administravimas“, – teigia Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Darbo partijos frakcija nurodo ir dar vieną, itin svarbią, jos nuomone,klaidą – mokesčių reformos projekte aiškiai nenurodyta, kaip didės neapmokestinamas pajamų dydis ir kada jis bus prilygintas MMA. Frakcija siūlo nustatyti konkretų tikslą ir NPD sulyginti su MMA iki 2026 m. pabaigos, kas leistų užtikrinti mažesnį darbo pajamų apmokestinimą Lietuvoje.

„Iki šiol buvo pristatinėjama, jog mokesčiai bus teisingesni, bet „teisingumas“ pagal valdančiuosius, yra sumažinti mokesčiai reikšmingas sumas uždirbantiems, o štai vidutines pajamas gaunantieji turės finansuoti šias dovanas. Teisingesnis NPD taikymas galėtų būti teisingesnės mokesčių reformos pagrindas, tačiau pasakyti teoriškai, kad tai kada nors įvyks, nėra ambicinga, o tiesiog socialiai nepateisinama“, – apibendrino V. Gapšys.

Individualios veiklos apmokestinimo klausimai, anot parlamentaro, yra nesubalansuoti, negalima individualiai dirbančiųjų priskirti prie darbuotojų, kurie dirba pagal darbo sutartį.

„Suprantame, kad didesnes pajamas gaunantys, gali mokėti didesnius mokesčius. Tačiau patys smulkiausi verslai neturi nukentėti nuo šios reformos. Jiems turi būti sudarytos galimybės oriai užsidirbti. Valdančiųjų pateiktas pasiūlymas yra nesubalansuotas, todėl mes artimiausiu metu pateiksime ir savo pasiūlymus“, – teigia Seimo Darbo partijos frakcijos narys V. Gapšys.
Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės