aA
Australijos šešėlinio kabineto iždininko padėjėjo Andrew Leigh atliktas tyrimas įrodė, kad įmonės, sumokančios mažiau nei 25 proc. mokesčių, nepajėgios kurti naujų darbo vietų ir net priverstos jas mažinti.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Įmonės, nusprendusios taikyti mažesnį efektyvųjį mokesčio tarifą, išsiskiria kaip mažiausiai darbo vietų pasiūlančios bendrovės. Tokią išvadą Australijos leiboristų partijai atstovaujantis iždininko padėjėjas Andrew Leigh padarė palyginęs jas su visus 30 proc. mokesčio tarifo mokančiomis įmonėmis, rašo „The Guardian“.

Žurnale „Economic Analysis and Policy“ paskelbtoje publikacijoje nurodoma, kad įmonės, kurių mokamas efektyvusis mokesčio tarifas nesiekia 25 proc., yra priverstos mažinti darbo vietų skaičių, o tos, kuriose taikomi visi 25 proc. arba daugiau, kasmet bent 2 proc. padidina darbo jėgą.

Remdamasis tokiomis išvadomis A. Leigh vienareikšmiškai atmeta dabartinio šalies ministro pirmininko Malcolmo Turnbullo vadovaujamos vyriausybės tvirtinimą, kad tuo atveju, jei iki 2026–2027 metų 50 mln. dolerių (31,25 mln. eurų) viršijančias pajamas gaunančios įmonės 30 proc. mokesčių tarifą sumažintų iki 25 proc., šalyje būtų sukurta kur kas daugiau darbo vietų.

Pirmadienį parlamentas vėl susirinko į trijų dienų posėdį. Minėtina, kad koalicija ir toliau daro spaudimą senatoriams Derrynui Hinchui bei Timui Storeriui, savo balsais galintiems prisidėti priimant įstatymo paketą dėl 65 mlrd. dolerių įvertinto įmonių mokesčių mažinimo 10-ies metų laikotarpiu.

Sekmadienį, kalbėdamasis su „Guardian Australia“, D. Hincho atstovas spaudai pareiškė, kad ir toliau laikomasi tokios pat pozicijos kaip ketvirtadienį, kai vyriausybė atmetė D. Hincho siūlymą dėl keturių didžiųjų bankų neįtraukimo į mokesčių mažinimo programą.

„Nei raudonos, nei žalios šviesos dar neuždegta. Kol kas dega geltona“, – sakė atstovas spaudai.
T. Storeris savo pozicijos nepaviešino.

Sekmadienį ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas pareiškė, kad tuo metu, kai priimami įstatymai, vyriausybė visada stengiasi užsitikrinti opozicijai savęs nepriskiriančių narių paramą.
„Turime dėti visas pastangas, kad Australijos verslas taptų konkurencingas, – sakė jis, – o kai Australijoje įsigalės konkurencingas verslo apmokestinimas, sulauksime gausesnių investicijų, sugebėsime užtikrinti užimtumą, sukursime daugiau, be to, geriau apmokestinamų darbo vietų.“

A. Leigh su šia nuomone linkęs nesutikti. Jis nurodė, kad M. Turnbullo vyriausybė „teigia, jog stambiosios įmonės, mokėdamos mažesnius mokesčius sugebės pasiūlyti daugiau darbo vietų, tačiau skaičiai rodo, kad yra priešingai.“

A. Leigh parengtoje publikacijoje palyginti maždaug tūkstančio pelningai dirbančių Australijos įmonių rezultatai. Taip buvo bandoma išsiaiškinti, ar mažesnį efektyvųjį mokesčio tarifą prisitaikiusios įmonės sugeba sukurti daugiau darbo vietų.

Maždaug trečdalyje įmonių, kaip paaiškėjo, mokesčių atskaita ir lengvatos buvo pakankamos, kad efektyvusis mokesčio tarifas nesiektų nė 25 proc. Tačiau darbo vietų skaičius tose įmonės sumažėjo 1,2 arba 0,07 proc. per metus (atsižvelgiant į tai, ar mokestis buvo vertinamas kaip apmokestinamųjų pajamų, ar kaip apskaitinio pelno dalis).

Įmonėse, kurių efektyvusis mokesčio tarifas siekė 25 proc. arba daugiau, darbo vietų skaičius padidėjo 2,1 arba 1,9 proc.

„Žvelgiant į pelningų Australijos įmonių skersinį pjūvį, nepavyksta rasti jokių įrodymų, kad mažiausią efektyvųjį mokesčio tarifą taikančios įmonės sukuria daugiau darbo vietų“, – teigia A. Leigh.

Publikacijoje pateikti duomenys gauti iš Australijos mokesčių valdybos, metinių įmonių ataskaitų ir privačios rinkos tyrimų įmonės „IBIS World“. Rezultatai gauti apibendrinus įmonių darbuotojų vidurkius.

Idėjų institutas „The Australia Institute“ nustatė, kad 7,4 mlrd. iš 65 mlrd. vertinamo mokesčių mažinimo paketo atiteks keturiems didiesiems bankams.

Kiek anksčiau šešėlinio kabineto finansų ministras Jimas Chalmersas yra užsiminęs, beveik visa likusioji dalis dings lengvatinių mokesčių zonoje didesnių valdybos narių atlyginimų, akcijų atpirkimo ir išpūstų užsienio šalių akcininkams mokamų dividendų forma.

D. Hinchas nebuvo linkęs sureikšminti asociacijos „Business Council of Australia“ pažado investuoti Australijoje įsigalėjus mokesčių mažinimo politikai ir priminė, kad prie atlyginimų kėlimo ši įstaigai neprisidėjo, be to, pridūrė, kad jo tikslas – išsiderėti pensininkams naudingą variantą.

Remiantis „News Corp Australia“ publikacijomis, D. Hinchas pareikalavo, kad vyriausybė atsisakytų planų panaikinti išmokas, gaunamas kaip paramą švarios energijos panaudojimui.
„Senatorius D. Hinchas yra sunerimęs dėl pensininkų gerovės, nes jie vos sugeba pragyventi. Jam rūpi ir vidutines bei mažas pajamas gaunantys piliečiai“, – sakė D. Hincho atstovas spaudai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Susijungusios „Publicum” ir „Idea” parduotos grupei „Havas”

Į didžiausią Baltijos šalyse integruotos komunikacijos grupę susijungusios bendrovės „...

Nerijaus Numavičiaus patikėtinė Diana Dominienė vėl apklausta STT (1)

„Vilniaus prekybos“ akcininko Nerijaus Numavičiaus dešiniąja ranka laikoma Diana Dominienė...

Likus savaitei iki Kalėdų „Amazon“ darbuotojai Vokietijoje pradėjo streiką

Dviejų JAV elektroninės prekybos milžinės „ Amazon “ paskirstymo centrų Vokietijoje...

FNTT atlieka tyrimą dėl nelegaliai Lietuvoje įdarbintų ukrainiečių (1)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ( FNTT ) įtaria, kad Lietuvoje ir Lenkijoje veikiančios...

Vilniaus centre atidaryta „SportsDirect.com“ parduotuvė (3)

Šeštadienį Gedimino pr. 20 antrajame aukšte duris atvėrė „ SportsDirect.com “ parduotuvė.

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Ar streikuojantys mokytojai Kalėdas švęs ministerijoje ir tylusis žudikas, pasiglemžiantis vis jaunesnius

Ar įvyks Kalėdų stebuklas: kas turi būti pažadėta valdžios, kad mokytojai pagaliau baigtų...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (175)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (43)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Dar vienas skandalas Kaune: 10-metė skubos tvarka atiduodama įvaikinti Naujosios Zelandijos piliečiams (1673)

Sveika, graži, visų mylima dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į...

Prieššventinė krepšinio savaitė – įtempta: „Žalgiris“ nebegali leisti sau paslysti (30)

Jeigu Kauno „Žalgirio“ krepšininkai toliau puoselėja viltis rimtai kovoti dėl kelialapio į...

Noras susilaukti vaikų buvo stipresnis už baimę: papasakojo, ką moterys turi iškęsti per dirbtinį apvaisinimą (106)

Vilnietė Viktorija Beišienė, tinklaraščio „Nesupermama“ autorė prisipažįsta, kad apie...

Eva Tombak. Sentimentalumas – kaip apgaulingas saldainis (4)

Žmonės dažnai painioja sentimentalumą su empatija. Empatija – tai gebėjimas užjausti,...

Oficiali skaičiuoklė: pasitikrink, kaip po visų pokyčių 2019 metais atrodys tavo atlyginimas (177)

Darbdavio ir darbuotojo įmokų sujungimas, nauji tarifai, naujovės pensijų kaupime – nuo 2019...

Kalėdos be streso: kaip nepamesti galvos dėl dovanų pirkimo (4)

Dovanos sustiprina žmonių ryšius, nuspalvina šventę. Daugeliui žmonių jos pažadina jausmą,...

Penktojo vaikelio laukiantys Krivickai atvėrė namų duris: ant karališkos eglutės – tūkstančius kainuojančios dekoracijos (183)

„Man Kalėdos asocijuojasi su šeima, eglute, židiniu, kuriame visi galime gėrėtis liepsna ir...