Kaip pabrėžiama „Luminor“ banko pranešime, Mažeikių rajone veikianti gamykla prasidėjus karui Ukrainoje per labai trumpą laiką sugebėjo visiškai atsisakyti rusiškos žaliavinės naftos ir šiuo metu perdirba tik JAV, Saudo Arabijoje, Šiaurės jūroje bei kituose regionuose išgautą žaliavą.

„Orlen Lietuva“ yra puikus ryžtingo ir atsakingo verslo valdymo pavyzdys – bendrovė jau kelerius metus ruošėsi diversifikacijai ir prasidėjus karui Ukrainoje per itin trumpą laikotarpį sugebėjo atsisakyti rusiškos žaliavinės naftos. Tokia greita transformacija ir itin nestabili situacija energijos rinkose verčia ieškoti ne tik naujų techninių sprendimų, bet ir naujų finansų valdymo įrankių. Bankas didžiuojasi galįs prisidėti prie šios jaudinančios pokyčių kelionės“, – pažymėjo „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus.

2021-aisiais bendrovė „Orlen Lietuva“ gavo beveik 5,1 mlrd. JAV dolerių pajamų ir uždirbo 87 mln. JAV dolerių grynojo pelno. Įmonė praėjusiais metais perdirbo kiek daugiau nei 8,5 mln. tonų žaliavos ir, palyginti su 2020 metais, vidutiniškai 7 procentais padidino pardavimo apimtis sausuma bei jūros keliu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės