„Biovelos“ vadovas Žilvinas Lenktaitis BNS informavo, kad įmonė iš Latvijos prekybos tinklų, atšaukia produkciją, kurioje rasta bakterijų.

„Gaminių kokybė ir klientų saugumas pagrindinis mūsų tikslas. Buvo imtasi visų įmanomų saugumo priemonių: Latvijos rinkai gaminta partija išimta iš prekybos. Šis konkretus produktas gaminamas tik Latvijos rinkai. Visas produkto kiekis Latvijoje (80,27 kg) yra surenkamas ir išvežamas sunaikinimui. Taip pat išvežta sunaikinti produkto likutinė produkcija iš sandėlio Lietuvoje (58,65 kg). Lietuvos Maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su bendrovės kokybės atstovais šiuo metu atlieka papildomus tyrimus gamykloje", - teigiama DELFI atsiųstame bendrovės komentare.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas BNS teigė, kad tiriama, ar šių bakterijų yra ir kitoje įmonės produkcijoje, o tyrimo rezultatų galima tikėtis trečiadienį.

„Jei neklystu, buvo išsiųsta 80 kilogramų dešrų į Latviją, kuriose rasta bakterija. Į Lietuvą ši siunta nepateko, bet nepaisant to, pradėti detalūs tyrimai. Paimti papildomi mėginiai. (...) Stengiamasi greičiausiu būdu padaryti tyrimus, trečiadienį kažkokius preliminarius jau rezultatus turėtume turėti“, - BNS sakė V. Paulauskas.

Jis teigė nenorintis spekuliuoti, kaip bakterijos galėjo patekti į produkciją, tačiau neatmetė galimybės, kad priežastis buvo netinkama žaliava.

Veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė BNS teigė, kad dabar pagrindinis tikslas yra atsekti, iš kokios žaliavos pagamintos dešros.

Latvijos veterinarai penktadienį pranešė, kad rado E.coli bakterijų „Biovelos“ „Majas Desa“ dešrose, kurių galiojimo terminas baigiasi 2017 metų sausio 22 dieną. Latvijos veterinarijos tarnybos atstovė Ilzė Meisterė teigė, kad bakterija gali sukelti viduriavimą.

Penktadienį Latvijos prekybos tinklų „Maxima“, „Rimi“, „Aibė“ ir „Top“ atstovai teigė, kad šių dešrų neturėjo prekyboje.

„Biovela Group“ akcininkas Virginijus Kantauskas liepą dalyvavo vakarienėje ir medžioklėje Panevėžio rajone - joje dalyvavo ir Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas.

Po medžioklės Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė turėjo aiškintis, kas apmokėjo vakarienę. Galimą jos ir buvusio Veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija - jos išvados bus paskelbtos šį trečiadienį.

Vakarienėje ir medžioklėje tuomet dalyvavo V. Baltraitienė, jos sutuoktinis Regimantas Baltraitis, J. Milius, bendrovės, V. Kantauskas, „Dojus Agro“ vadovas Pranas Dailidė, Latvijos žemės ūkio ministerijos delegacija.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)