Startuolius vienijančios asociacijos „Unicorns Lithuania“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 766 aktyviai veikiantys startuoliai. Tik per ketvirtį bendras jų skaičius didėjo 4 proc.

„Lietuvoje veikiantys startuoliai stabiliai auga ir augina visą ekosistemą. Tai, kad net tokiu sudėtingu metu – besibaigianti pandemija ir prasidėjęs karas – fiksuojame augimą, parodo visos bendruomenės tvarumą. Kas ketvirtį stabiliai auga ir darbuotojų skaičius, ir Lietuvai sumokėtų mokesčių suma. Vidutinis atlyginimas startuoliuose per metus išaugo 15 proc. – iki 3026 eurų“, – sako asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

TOP 5 daugiausiai mokesčių Lietuvai sumokėję startuoliai (2022 m. I ketv.):

1. „Tesonet“ – 6,12 mln. eurų

2. „Vinted“ – 3,23 mln. eurų

3. „Kilo Health“ – 1,42 mln. eurų

4. „Bored Panda“ – 1,12 mln. eurų

5. „Hostinger“ – 1,11 mln. eurų

Lyginant su ankstesniu ketvirčiu, startuoliuose dirbančių specialistų skaičius padidėjo 7 proc. Nepaisant to, šiuo metu sektorius ieško tūkstančių darbuotojų, kurių paklausiausi – Frond-end, Back-end ir Fullstack programuotojai, QA specialistai, duomenų inžinieriai.

„Talentų poreikis yra didžiulis. Ne vienas startuolis atvirai sako, kad plėtrą stabdo tik specialistų trūkumas. Jei norime ir toliau sparčiai auginti būtent Lietuvos ekonomiką, turime stiprinti šalies švietimo sistemą, ugdyti šiandienos poreikius atliepiančias kompetencijas ir gebėjimus, didinti šalies patrauklumą talentų iš užsienio akyse“, – aiškina I. Langaitė.

Remiantis naujausiais duomenimis, daugiausiai darbuotojų Lietuvoje turintis startuolis yra akseleratorius „Tesonet“ (beveik 2 tūkst. darbuotojų, 11 proc. augimas per ketvirtį). Iki beveik 1 tūkst. darbuotojų kompanijos užaugo ir e. komercijos startuolis „Vinted“ – 990 darbuotojų ir 7 proc. augimas per ketvirtį. Daugiau nei 500 darbuotojų ribą jau perlipo ir profesionalių ir efektyvių klientų patirties valdymo paslaugų partneris „Planas chuliganas“.

TOP 5 didžiausius atlyginimus mokėję startuoliai (2022 m. I ketv., iki mokesčių):

1. „Game Insight“ – 10,15 tūkst. eurų ( +17 proc., lyginant su 2021 m. IV ketv.)

2. „Redtrack“ – 8,55 tūkst. eurų (+34 proc, lyginant su 2021 m. IV ketv.)

3. „Planner 5D“ – 7,05 tūkst. eurų (+6 proc, lyginant su 2021 m. IV ketv.).

4. „Stock Invest.us“ – 6,67 tūkst. eurų (-8 proc., lyginant su 2021 m. IV ketv.)

5. „Gosu“ – 6,28 tūkst. eurų (+ 238 proc., lyginant su 2021 m. IV ketv.)

Asociacija „Unicorns Lithuania“ šiuo metu vienija daugiau nei 40 Lietuvos startuolių. Siekiama iki 2025 m. turėti 2 tūkst. Lietuvoje veikiančių startuolių ekosistemą, atlyginimą mokančių 30 tūkst. darbuotojų ir šalies biudžetą kasmet papildančių 375 milijonais mokesčių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės