Vienos didžiausių pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa sako, kad kiekviena nauja rinka yra sveikintina, tačiau konkrečių planų bendrovė Taivane kol kas neturi.

„Visos atidarytos rinkos yra geros tuo, kad jei atsiranda galimybė, nebūna stabdžių dėl juridinių dalykų. Kai yra leidimas, ar kokioje parodoje atsiras taivaniečių, norinčių iš mūsų pirkti, arba mes juos atrasime, gali taip užsimegzti santykiai. Kol kas konkrečių planų nėra“, – BNS sakė D. Trumpa.

„Laikomės tokios politikos – viską reikia daryti remiantis ekonominiais sumetimais, o ne politiniais. Jau Kinijoje nudegėme“, – kalbėjo jis.

D. Trumpa sakė, kad atsiradus galimybei į Taivaną būtų siunčiami aukštesnės vertės produktai.

„Ten nesukonkuruosi su pieno milteliais ar paprasta mocarela, nes yra gamintojų arčiau fiziškai ir kurie gali atvežti, kaip Naujoji Zelandija. Bet Naujojoje Zelandijoje nėra daug tokių sūrių, kaip gamina mūsų įmonė, tai matome rinką tame, bet tam reikia tikrai nemažai darbo“, – sakė jis.

Žemės ūkio verslo grupės „Groward Group“ vadovas sako, kad grupės bendrovė „Baltic Egg Production“ svarsto apie eksportą į Taivaną. Anot jo, šios rinkos atvėrimas – dar viena galimybė.

„Aktyviai analizuojame, kokios pardavimo galimybės, o kažką konkrečiai pasakyti apie kiekius, potencialius partnerius dar neturime, dirbame tuo klausimu. (...) Mes šiandien keliame klausimus, kuriuos turime sau atsakyti, apie rinkos gylį, potencialių klientų ir gamintojų sąrašus. Sudėtinga komentuoti, ar ta rinka potenciali“, – BNS sakė Algirdas Valančius.

Pasak jo, į Taivaną įmonė galėtų eksportuoti džiovintus produktus, pavyzdžiui, trynių, baltymų arba kiaušinių miltus.

Lietuvos ir Norvegijos įmonės „Norvelita“ vadovė Donata Grikštaitė sakė, kad leidimas įmonei bus nauja galimybė ateičiai. Ji svarstytų eksportuoti šaldytus žuvies produktus.

„Kol kas mes jokių sutarčių ar klientų neturime, čia yra ateičiai, dar viena rinkos galimybė. Kadangi buvo sudarytos sąlygos tame procese dalyvauti ir auditas atliekamas, bet tai yra ateičiai. Dabar dirbame su Europa“, – BNS sakė D. Grikštaitė.

Eksportuoti į Taivaną ketino 14 Lietuvos pieno gamintojų, viena kiaušinių gamintoja ir penkios šalies žuvininkystės įmonės.

Šiuo metu siekiama atverti lietuviškos jautienos eksportą į Taivaną. Tikimasi, kad šį procesą pavyks pabaigti iki metų pabaigos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją