Anot ataskaitos rengėjų, tokį Lietuvos šuolį didžiąja dalimi lėmė tai, kad šalis pritraukia vis daugiau informacinių ryšių ir technologijų (IRT) įmonių.

Anot ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus, Lietuva, traukdama tiesioginių užsienio investicijų projektus, ženkliai paaugo: kažkada šalies specialistams buvo patikimos nesudėtingos pagalbinės bendrovių funkcijos, o šiandien daugybė užsienio įmonių Lietuvoje turi kompetencijų centrus ir inovatyvių produktų vystymo padalinius.

„Tarptautinis tyrimas parodo, kad Lietuva žaidžia aukščiausioje lygoje, kur konkuruojame dėl pačių inovatyviausių pasaulio bendrovių, o joms kaštai nebėra esminis pasirinkimo veiksnys, jiems svarbiausia kvalifikuoti specialistai. Todėl šiandienos namų darbai pertvarkant inovacijų ekosistemą, švietimo sistemą orientuojant į darbo rinkai reikalingų specialistų rengimą ir pritraukiant į Lietuvą globalius talentus lems mūsų pozicijas konkuruojant su Airija, Singapūru, Šveicarija ar Suomija“, - „Investuok Lietuvoje“ pranešime cituojamas V. Sinkevičius.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, IBM tyrimas parodo pažangą, kurią Lietuva pasiekė per kelerius metus.

„Singapūro ir Airijos sėkmės istorijos ilgą laiką buvo pavyzdžiai, pagal kuriuos vystėme investicijų pritraukimo strategiją. Dabar kartu su jomis turime garbę būti trejetuke šalių, kurioms geriausiai sekasi traukti aukštos pridėtinės vertės investicijas“, - cituojamas „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius M. Katinas.

Kaip pažymima pranešime, pagal TUI projektų planuojamų sukurti darbo vietų milijonui gyventojų Lietuva pakilo iš 15 į 2-ąją vietą.

„Jeigu norime neprarasti savo gerų pozicijų, privalome susitelkti į investicinės aplinkos gerinimą. Šiuo metu galima įžvelgti tris pagrindines sritis. Pirma - pramonės infrastruktūros vystymas. Antra - švietimo sistemos orientavimas, siekiant, kad jauni specialistai būtų pasirengę moderniai ekonomikai, ypač regionuose. Trečia - verslo skrydžių geografijos vystymas, nes patogus susisiekimas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių lokacijos pasirinkimą”, - sako M. Katinas.

„Investuok Lietuvoje“ turimais duomenimis, pagal pernai į šalį pritrauktus TUI projektus planuojama sukurti per 6700 darbo vietų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės