aA
Atidarydamas parduotuves JAV prekybos tinklas „Lidl“ į pagalbą pasitelkė bene garsiausią JAV gyvenančią vokietę – supermodelį Heidi Klum, apžvelgdamas Vokietijos verslą praneša LRT RADIJAS.
Heidi Klum FOTO: "Lidl"

Teigiama, kad sukurti nebrangių drabužių kolekcijas kviečia ir garsius mados dizainerius.

Vokietijos verslininkai ES pasitiki

„Warth & Klein Grant Thornton“, vienos didžiausių Vokietijoje audito bendrovės, atliktos naujausios verslininkų apklausos rodo, kad, nepaisant visų paskutiniųjų tarptautinės politikos peripetijų, vokiečių verslo vadovai pasitiki Europos ateitimi ir euro zonos ekonomikos augimo galimybėmis.

94,7 proc. apklaustų verslininkų pasisako už išlikimą euro zonoje ir tik 2,7 proc. mano, kad reikėtų iš jos pasitraukti. Tačiau beveik trečdalis apklaustų Vokietijos verslo vadovų vis dėlto yra labai susirūpinę dėl augančio populizmo politikoje.

Jie mano, kad dešiniųjų populistų stiprėjimas daugelyje Europos Sąjungos (ES) valstybių narių neša ne vien politinę riziką, bet gali negatyviai atsiliepti ir Europos ekonominiam bendradarbiavimui bei augimui.

Vis dėlto vadinamasis optimizmo indeksas Vokietijoje, palyginus su kitų šalių rezultatais, išlieka aukštas. Jis siekia net 75 proc. Jį ypač skatina aukšti lūkesčiai eksportui. Šių lūkesčių indeksas Vokietijoje lygus 35 proc. ir yra aukščiausias euro zonoje.

Panašūs yra ir Vokietijos pramonės federacijos BDI ir „Deutsche Bank“ užsakymu atliktos didžiausių šeimos verslu užsiimančių įmonių apklausos rezultatai. Jie sako, kad šiais metais net trys ketvirtadaliai jų vadovų teigiamai žvelgia į savo šeimos verslo ateitį.

Pernai tokie optimistiški buvo tik du trečdaliai apklaustųjų. Komentuodamas apklausos rezultatus BDI atstovas padarė išvadą, kad Vokietijos verslininkams ES yra problemų sprendimo būdas, o ne problema. Jis pridūrė, kad vokiečiai norėtų ir visomis pastangomis siekia greito visos Europos ekonominės zonos sustiprėjimo.

Gera ekonominė padėtis lėmė dar didesnį paslaugų augimą

Gegužę Vokietijos paslaugų augimas išliko solidus, o spartus gamybos aktyvumas kilstelėjo privataus sektoriaus plėtrą į šešerių metų aukštumas. Tai – dar vienas ženklas, kad didžiausios Europos ekonomikos atsigavimas tęsiasi.

Finansinės informacijos ir paslaugų kompanijos „Markit“ skaičiuojamas sudėtinis Vokietijos pirkimo vadybininkų indeksas gegužę išaugo iki 57,4 punktų palyginus su 56,7 punkto balandį. Rodiklis apima gamybos ir paslaugų sektorius, o šie sudaro daugiau nei du trečdalius Vokietijos ekonomikos.

Šis indeksas yra gerokai aukščiau 50 punktų ribos, skiriančios plėtrą nuo susitraukimo. Verslo aktyvumas paslaugų sektoriuje taip pat yra stabilus. Per praėjusius metus Vokietijos ekonomika pakilo 1,9 proc. Prie to prisidėjo išaugęs privatus vartojimas, valstybės išlaidų mažinimas ir statybų sektoriaus plėtra.

Pirmąjį šių metų ketvirtį šalies ūkis augo 0,6 proc. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija prognozuoja Vokietijai tolesnį stabilų ekonomikos augimą. Vokietijos vidaus bruto produktas, kaip numato minėta organizacija, šiais metais gali išaugti 1,7 proc., o ateinančiais net 2 proc.

Infliacija sulėtėjo labiau nei tikėtasi

Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad Vokietijos vartotojų kainų infliacija gegužę tikriausiai sulėtėjo labiau negu tikėtasi ir nukrito žemiau Europos Centrinio Banko (ESB) keliamo 2 proc. tikslo.

Daugiausia gyventojų turinčioje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje metinė infliacija gegužę sulėtėjo iki 1,6 proc. nuo 2,1 proc. balandžio mėnesį. Saksonijoje ji sudarė 1,6 proc., Bavarijoje ir Brandenburge – 1,4 proc.

Anksčiau „Reuters“ prognozavo, kad gegužę infliacija Vokietijoje sudarys 1,6 proc., kai balandį ji buvo lygiai 2 proc. dydžio. Dabar „Reuters“ apklausti ekonomistai jau prognozuoja, kad gegužę ji susilpnėjo iki 1,5 proc. nuo 1,9 proc. balandžio mėnesį. ECB prezidentas Mario Draghi ta proga pažymėjo, kad euro zonos ekonomika atsigauna, infliacija išlieka nedidelė.

Į pagalbą „Lidl“ pasitelkė supermodelį H. Klum

Kitą savaitę prekybos tinklas „Lidl“ oficialiai pradės ekspansiją į JAV ir atvers pirmuosius prekybos centrus.

Iš viso iki ateinančių metų vidurio vien rytų pakrantėje žada būti iki 100 „Lidl“ prekybos centrų.

Į starto pozicijas „Lidl“, kuris Vokietijoje ir kaimyninėse valstybėse iš tikro yra pigių maisto ir pirmojo būtinumo prekių tinklas, žengia su šiuo metu bene žymiausios JAV gyvenančios vokietės, madų pasaulio žvaigždės H. Klum pagalba.

H. Klum ne tik puoš atidarymo renginius, bet ir pati prisideda sukurdama „Lidl“ skirtą autorinę drabužių kolekciją.

Kovoje už rinkas ir pirkėjus „Lidl“ į pagalbą telkia ir kitus garsius mados dizainerius, kad šie jiems taip pat sukurtų savo nebrangių rūbų kolekcijas. Kol kas kitų šios mados kampanijos dalyvių vardai laikomi paslaptyje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Buvusi „Lietuvos pašto“ valdyba išplatino antrą viešą laišką (28)

Buvusi „Lietuvos pašto“ valdyba išplatino antrą viešą laišką šią savaitę.

Vyriausybė pritarė prekybos tinklų ir bankų apmokestinimui: „vakarėlis“ keliasi į Seimą Vainienė: mokės ne tik stambieji (97)

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje netikėtai įtraukti klausimai dėl prekybos tinklų ir bankų...

Estijos ministras: „Swedbank“ nesakė Finansų inspekcijai tiesos

Nežinia, pinigai „Swedbank“ buvo plaunami tyčia ar ne, bet bankas tikrai neatskleidė visos...

Vyriausybė įžvelgia riziką dėl Nausėdos mokestinio pasiūlymo (1)

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje pristatyta Vyriausybės pozicija dėl prezidento...

Vyriausybėje – išvada dėl prekybos ir bankų mokesčių papildyta 13:49 (4)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje svarstys išvadą dėl Seimo narių pateiktų prekybos ir bankų...

Top naujienos

Seime – klausimas dėl vaikų išmaniųjų telefonų: reikia uždrausti juos neštis į mokyklą?

Dažniausi vaikų sunkumai, kuriuos jie išsako besikreipdami į „Vaikų liniją“ – santykiai su...

Buvusi „Lietuvos pašto“ valdyba išplatino antrą viešą laišką: mes nebedirbam, o ministras mums teberašo įsakymus (28)

Trečiadienį buvusi „Lietuvos pašto“ valdyba išplatino antrą viešą laišką šią savaitę....

Įspūdinga policijos operacija Lietuvoje ir Ispanijoje: sunaikinta žmonėmis prekiavusi gauja viešnamiuose dirbo merginos iš Rytų (110)

Trečiadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje pareigūnai atskleidė daugiau detalių apie...

Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Šarūnas Bartas išpažinčiai ryžosi tik po 2 metų: niekam tada nerūpėjo, kas iš tiesų vyko (49)

Praėjo dveji metai po to, kai socialiniuose tinkluose pasirodę dviejų menininkių kaltinimai...

Po Žemaitaičio - akibrokštas Karbauskiui: situacija lieka įšaldyta papildyta (32)

Trečiadienį po susitikimo su Seimo frakcijų atstovais Seimo pirmininkas paskelbė neteiksiąs...

Venecijos gyventojai nesulaiko ašarų: pabudę išvydo apokaliptinius vaizdus

Venecijiečiai trečiadienį pabudę išvydo pribloškiančius vaizdus, miestą užliejus...

DELFI TV spalį sulaukė rekordinio žiūrovų skaičiaus (1)

Interneto vartotojai spalį DELFI skyrė 42 proc. viso naujienų portaluose leidžiamo laiko – tai...

Iš lėktuvo iškritusio vyro istorijoje – dramatiškos detalės (19)

Kai praėjusią vasarą Londone iš besileidžiančio lėktuvo iškrito žmogaus kūnas, daugeliui...

Chemijos profesorius paaiškino, kuo užnuodytas vanduo Alytuje: išleidus jį į Nemuną pasekmes gali pajusti net pajūris (66)

Supleškėjusiose Alytaus padangų perdirbimo įmonės „ Ekologistika “ patalpose iki šiol...