Sąrašą sudariusios eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“, koordinuojančios verslo paramą koronaviruso krizės metu, komunikacijos vadovė Jolita Mažeikienė sako, kad Lietuvos įmonės yra pajėgios gaminti ir tiekti būtiną įrangą.

„Rinka teikia savo pasiūlymus ir tikrai verslas yra pajėgus ir šiai dienai mes turime 200 įmonių, kurios gali tiekti ir tiekia. Ir iš jų jau perka tiek ligoninės, kurios mato tą sąrašą, tiek kiti rinkos dalyviai, kurie ieško, kur įsigyti įrangą“, – BNS sakė J. Mažeikienė.

Vėliau ji patikslino, kad kai kurios įmonės neatitiko kriterijų, todėl sąraše liko 142 bendrovės, siūlančios gaminti dirbtinio plaučių ventiliavimo prietaisus, apsaugines kaukes, respiratorius ir kitas priemones.

Jame yra dezinfekcinį skystį gaminanti „Vilniaus degtinė“, vienkartines kaukes siuvantis „Utenos trikotažas“, koronaviruso testus gaminanti „Thermo Fisher Scientific Baltics“, plaučių ventiliavimo įrangą gaminti siūlanti „Teltonika“, mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“, sveikatos įstaigoms ir medikams teikianti nemokamą internetą ir daug kitų.

Plaučių ventiliavimo įrangą taip pat siūlo gaminti įmonės „Dr Klinika“, „Smart Factory“, „Kuan Financial“ ir „Evomeda“, respiratorius – bendrovės „Medicina“, „Vorto Gama“, „Vitameda“, „Decoflux“, „Extensum“ ir kitos, reagentus – „Diagnolita“, „Yzzy Biotech“, „Virtues Group“, „Sponge“ ir „Medicinos įranga“.

Lietuvos medicinos priemonių gamintoja „Intersurgical“ medikams pagamins 1 mln. vienetų respiratorių, tačiau jos sąraše nėra.

„Versli Lietuva“ užtikrina, kad sąraše esančių įmonių prekės ir paslaugos atitinka saugumo ir rizikos standartus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)