Tyrimai pradėti pagal vartotojų pateiktus skundus įtarus, jog prekybos centrai pateikia vartotojams klaidinančią informaciją apie prekių kainas ir joms taikomas nuolaidas.

Vartotojai pateiktuose skunduose nurodė, jog prekybos centruose pateikiamos prekių kainos neatitinka kasos kvite nurodomų kainų, skelbiamos nuolaidos, kurios kasoje nėra pritaikomos, o kartais prekės kaina su nuolaida yra didesnė už kainą be nuolaidos.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tyrimo metu nustatė, jog produktų kaina ir jos apskaičiavimo būdas laikoma esmine informacija, kurią komercinės veiklos subjektas privalo pateikti kiekviename komerciniame pasiūlyme.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pažymėjo, jog produkto kaina turi vieną iš svariausių arba net lemiamą įtaką tam tikram vartotojų apsisprendimui dėl sandorio, todėl vartotojų ekonominiam elgesiui dėl sprendimo dėl sandorio priėmimo didelę įtaką daro pateikiama informacija apie produktų kainoms taikomas nuolaidas.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vertinimu, vartotojai, atsižvelgdami į komercinės veiklos subjekto skleidžiamą informaciją apie prekės kainą ir įsigydami prekes, neturi pagrindo abejoti skleidžiama informacija ir imtis priemonių pateikiamai informacijai patikrinti, įsitikinant, jog nurodoma informacija nėra klaidinanti.

Tiek vartotojai, kurie pateikė prašymus Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, tiek galimai kiti vartotojai priimdami sprendimą pirkti prekes minėtuose prekybos centruose, neturėjo pagrindo abejoti skelbiamomis nuolaidomis bei pateikiamomis prekių kainomis, kadangi pagrįstai tikėjosi iš bendrovių, kaip vienų didžiausių mažmeninės prekybos tinklų operatorių Lietuvos rinkoje, vartotojų atžvilgiu bendro sąžiningumo principo.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tyrimo metu nustatė, jog „Maxima LT“, „Rimi Lietuva“, „Prisma LT“ ir „Norfos mažmena“ pateikė vartotojams klaidinančią informaciją apie prekių kainas ir joms taikomas nuolaidas ir tuo pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas.

Bendrovėms už vykdytą klaidinančią komercinę veiklą vartotojų atžvilgiu Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, atsižvelgdama į trukmę, mastą ir pobūdį, taip pat į nustatytas lengvinančias aplinkybes, skyrė sankcijas nuo 1000 iki 4344 EUR.

„Maxima Lt“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Rosvaldas Gorbačiovas paaiškino, kad visus akcinių kainų pasikeitimus koordinuoja mūsų bendrovės darbuotojai:

„Nutarime įvardintais atvejais pirkėjai skundėsi, jog prekės kaina nurodyta ant etiketės ar lentynoje skyrėsi nuo kainos nurodytos kasos čekyje. Užtikriname, kad šie pavieniai atvejai įvyko dėl netyčinės klaidos – akcijai pasibaigus mūsų darbuotojai nepakeitė prekių kainos ant etiketės ar lentynoje“.

Direktoriaus teigimu, sužinojus apie konkretų prekės kainos neatitikimo atvejį pirkėjui iš karto grąžinamas prekės kainos skirtumą. Esą tai padaryta ir nutarime įvardintais atvejais.

„Šiuo metu pirkėjus, susidūrusius su kainos neatitikimu etiketėje ir kasos čekyje, kviečiame kreiptis į informacinės kasos darbuotojus. Grąžiname kainos neatitikimo skirtumą grynais pinigais ir pridedame dviejų eurų čekį arba kainos skirtumą pervedame į „Ačiū“ kortelės sąskaitą. Savo pirkėjus gerbiame ir dėl nesklandumų nuoširdžiai atsiprašome“, – tikino pašnekovas.

Bendrovės „Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis plačiau nekomentavo tarnybos sprendimo bendrovei skirti baudą.

„Šiuo metu nagrinėjame tarnybos argumentus ir artimiausiu metu nuspręsime, ką daryti“, – DELFI sakė jis.

„Deja, žmogiškosios klaidos yra neišvengiamos mūsų veikloje, nes nemažai parduotuvės salės procesų priklauso nuo darbuotojų konkrečiai atliekamų veiksmų.

Noriu pastebėti, kad bauda skirta už nusižengimą, kuris nėra sisteminis įmonės mastu, o tiesiog darbuotojo klaida prekybos salėje. Daug investuojame į procesų efektyvumą, kad tokių klaidų būtų mažiau, ir mūsų tikslas, kad pirkėjas gautų kuo tikslesnę ir aiškesnę informaciją. Su bauda sutinkame, ir ją sumokėsime“, – komentavo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (207)