aA
Kad būtų užtikrintas saugus, sklandus eismas ir greitas Kauno susisiekimas su užmiesčiu, svarstomos galimybės statyti naują tiltą per Nevėžį ir tiesti kitą kelią Jurbarko link.
Kauno savivaldybėje – nauji planai: tiltas per Nevėžį ir kelio Jurbarko link tiesimas
© DELFI / Valdas Kopūstas

Miesto savivaldybė skelbia, kad vaizdingą Nemuno ir Nevėžio santaką Raudondvario plento gale pėstieji ir dviratininkai netrukus galės pasiekti dar patogiau. Ties Žemaisiais Kaniūkais savavališkus pylimus abipus kelio sulyginus su žeme, vietoj jų bus įrengti platūs šaligatviai. Kitas klausimas – sklandus automobilių judėjimas.

Naujasis aplinkkelis ir tiltas ne tik sujungtų Kauno miestą bei Kauno rajoną, bet ir dar labiau prieinamu, matomu padarytų unikalų gamtos kampelį – Nemuno ir Nevėžio santaką.

„Raudondvario tiltas nebeatitinka šiandieninio transporto apkrovimo, o pačiame Raudondvaryje žmonės priversti kvėpuoti daugybės pro šalį pravažiuojančių automobilių teršiamu oru. Deja, Kauno rajono savivaldybė mieliau puikuojasi turistų traukos objektu – vietos dvaru, bet iki šiol nesiėmė jokių realių veiksmų dėl pačių gyventojų, kad atsirastų aplinkkelis. Todėl iniciatyvos imamės mes, svarstydami tokias galimybes. Tereikia išspręsti formalumus, nes kol kas anapus Nevėžio – ne Kauno miesto savivaldybės teritorija“, – teigė Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, sprendimas buvo surastas daugiau kaip prieš dešimtmetį, bet iki šiol gulėjo nepelnytai pamirštas. Paraleliai senajam Raudondvario tiltui, už kelių šimtų metrų Nemuno link, Kauno bendrajame plane numatytas naujas tiltas per Nevėžį ir kelias, nukreipiantis transporto srautus nuo gyvenamųjų vietovių ir iškart už Raudondvario „įsikertantis“ į dabartinį 141-ąjį kelią Kaunas–Jurbarkas–Šilutė–Klaipėda. Atsiradus naujajam, senasis tiltas liktų tarnauti tik Raudondvario ir aplinkinių gyventojų poreikiams.

Kauno miesto vadovai neabejoja, kad Raudondvario, Kulautuvos ar Vilkijos miestelių bei apylinkių (Kauno rajono savivaldybės teritorijoje) gyventojai pritars, jog senasis K. Veverskio tiltas ir per jį einantis dviejų eismo juostų kelias nepritaikyti gerokai išaugusiems šių dienų transporto srautams. Čia ne tik formuojasi spūstys, bet ir dažnai kyla eismo nelaimės.

Miesto savivaldybės atstovės Aušrinės Vaščėgaitės teigimu, su Lampėdžio ežeru besiribojančioje Kauno teritorijoje pernai buvo išvalyti šabakštynai ir invazinių rūšių augalai. Čia įrengti pėstiesiems ir dviratininkams skirti takai bei apžvalgos aikštelės, tad atsinaujinusi laisvalaikio erdvė tapo atvira visiems kauniečiams ir miesto svečiams.

Kauno miesto savivaldybės pranešime teigiama, kad platinti prieš beveik 70 metų statytą tiltą neįmanoma dėl geografinės padėties: toliau kelias į Raudondvarį kyla į kalną, o čia pat šlaite – senos kapinės. Taigi dabar visas automobilių srautas priverstas vykti pro Raudondvarį, taip didinant gyvenvietės oro užterštumą bei keliant pavojų pėstiesiems.

Kauno rajono meras Makūnas: naujo tilto per Nevėžį idėja nėra nauja

Kauno miesto savivaldybės pirmadienį paskelbti planai, susiję su naujo tilto per Nevėžį Kauno rajono teritorijoje bei kito kelio Jurbarko link tiesimu, nustebino rajono merą Valerijų Makūną.

„Tokia žinia nustebino, nors pastaruoju metu galime visko iš didžiojo kaimyno tikėtis. Aš nemokysiu Kauno mero, ką jis turėtų pirmiausia nuveikti savo miesto savivaldybėje, ir jam reikėtų nuo panašių pamokymų susilaikyti. Sutinku, aplinkkelis Raudondvaryje būtų naudingas, tačiau neviešinsiu, kam Kauno merui pačiam ten reikalingas naujas tiltas. Bet jei miesto meras apie naujo tilto būtinybę Kauno rajone visai Lietuvai skelbia, savo susirūpinimą demonstruodamas, tai kažkaip pamiršo miesto pažadus nutiesti vadinamąjį Kėdainių tiltą, kad pačiame Kaune susisiekimas pagerėtų?

Jei būtume prieš tai dėl to Raudondvario tilto susitikę ir kalbėję, tai kolegai priminčiau, kad idėja tikrai ne šiemet ir ne pernai kilo, - gal net prieš kokį dešimtmetį ar dar daugiau metų. Valstybinės reikšmės kelių (taip pat ir tiltų) tiesimas – ne vietos savivaldybių kompetencijos projektas. Todėl dėl to tilto ne kartą tarėmės Susisiekimo ministerijoje, bet Lietuva turi kitų reikšmingų, netgi tarptautinių, projektų, ir šiam tenka palūkėti. Automobilių kelių direkcija dabar numačiusi įgyvendinti Kauno rajone ir daugiau planų, kurie nemažiau svarbūs už tą, apie kurį kalbama.

Tiek miesto, tiek Kauno rajono savivaldybės irgi turi ką veikti pagal savo kompetencijas. O kelias, kokį Kaunas dabar planuoja, brėžiamas ne tik per saugotinas teritorijas mieste, bet ir per mūsų vandenvietę, rekreacinę zoną Kauno rajone. Čia – taip pat vaizdingos vietos, privačios žemės, čia – nemažai susigrąžintų paveldėtų sklypų. Ar kas jau paskaičiavo, kiek kainuotų juos išpirkti iš savininkų, o už kokias lėšas būtų tiltas ir kelias tiesiami? Ar kas jau išklausė tose vietovėse gyvenančių žmonių nuomones apie tokius planus?“, – pirmadienį naujienų agentūrai ELTA rajono meras V. Makūnas vardino su Kauno miesto savivaldybės planais dėl naujo tilto bei kelio tiesimu susijusius ir neatsakytus klausimus.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.4167

Vokietijos konkurencijos prievaizdė pradėjo tyrimą „Apple“ atžvilgiu

Vokietija pirmadienį pradėjo tyrimą amerikiečių „ Apple “ atžvilgiu dėl...

Žiniasklaida: „Credit Suisse“ apribos verslo santykius su „SoftBank“ ir įmonės įkūrėju

Šveicarijos bankas „ Credit Suisse Group“ ir Japonijos investicijų milžinės „SoftBank...

Eksporto augimas Lietuvoje šiemet buvo mažiausias iš Baltijos šalių

Eksporto augimas šiemet sausį-balandį Lietuvoje buvo mažiausias Baltijos šalyse , skelbia...

„Hyarchis“ plečiasi Lietuvoje, steigia personalo valdymo skyrių

Programinę įrangą kurianti Nyderlandų kompanija „Hyarchis“ plečia veiklą Lietuvoje ....

Užsidegė įmonė „Vinapack“: gaisras jau užgesintas, didelės žalos įmonė nemato (3)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo, kad pirmadienį 12.37 val. buvo...

Top naujienos

Nuo liepos 1 dienos laukia svarbūs pokyčiai: dalis vaistų bus išrašoma kitaip (3)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė apie griežtesnę raminamųjų vaistų...

Pristatė tris pabėgėlių srautų scenarijus: pesimistiniu atveju tektų apgyvendinti tūkstančius žmonių per dieną grėsmę kelia ir kontrabanda  (215)

Valstybės gynimo taryba (VGT) aptarė Baltarusijos režimo keliamas grėsmes. Tarp jų - nelegali...

Juodoji rekordiškai karšto savaitgalio pusė: žmonėms šturmavus pajūrį – nemalonūs incidentai (94)

Karštąjį savaitgalį BĮ „ Klaipėdos paplūdimiai " gelbėtojai dirbo išsijuosę. Laimei,...

Kada jau galbūt galėsime nusiimti kaukes: profesorius įvardijo konkrečią ribą Stankūnas apie pavojingą atmainą: nereikia visko piešti apokaliptinėmis spalvomis (24)

Epidemiologinė situacija keičiasi, bet specialistai dalijasi naujausiomis žiniomis bei scenarijais,...

Diplomatai: ES sutarė dėl sankcijų svarbiems Baltarusijos ekonomikos sektoriams Vokietija: tai neišvengiama (149)

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė dėl sektorinių sankcijų...

Perspėjo baisiausiu Lietuvos keliu važiuojančius vairuotojus: dėl kaitros jis deformavosi (131)

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad dėl itin aukštos orų temperatūros...

Lietuvos oro uostuose nuo praeitos savaitės – 10 naujų maršrutų, atnaujintas susisiekimas su strateginiu oro uostu

Lietuvos oro uostuose trečiąją birželio mėnesio savaitę toliau augo skrydžių pasiūla. Nuo...

Puiki vieta norintiems pajūryje pasislėpti nuo kaitrios saulės – pažintinis pelkių takas

Tie, kas mėgsta poilsiauti Palangoje, puikiai žino nuodėmingą vietą Žibininkuose, kur pilvus iki...

Liutauras Elkimavičius | D+

Aliaksandro Lukašenkos dosjė: ką mes žinome apie jo asmeninį gyvenimą ir kaip gimė „Batkos“ pravardė (1)

Baltarusija . Mūsų rytinis kaimynas. Viena iš keturių šalių, su kuriomis Lietuva turi sieną....

Bėgikė patarė, kaip taisyklingai bėgioti ir ką daryti, kad bėgant neskaudėtų šono (7)

Ar ir jums prisiversti bėgioti nelengva, nors suprantate, jog bėgimas yra naudingas? Anot...